Průzkum: Vysokoškoláci chodí k volbám, i když v jejich vliv nevěří

pondělí 13. února 2017 ·

Napříč republikou mezi studenty panuje skepse ohledně vlivu voleb na budoucnost České republiky. Šestatřicet procent souhlasilo s tvrzením, že centrální dění je výsledkem dlouhodobých zájmů vlivných lidí a volby to příliš neovlivní. Dalších 31 procent považuje vliv voleb za okrajový. Podle pěti procent jsou volby fraškou. Vyplývá to z průzkumu čsopisu Studenta mezi 1121 studenty českých univerzit. Informuje o něm ČTK.

Přes skeptický postoj ke smyslu voleb, chodí více než čtyři pětiny studentů českých vysokých škol k volbám pravidelně, nebo alespoň většinou. Tři čtvrtiny studentů chodí k volbám, protože by se podle nich měl každý člověk podílet na dění v zemi. Šedesát procent uvedlo, že si nechtějí stěžovat na něco, co se nesnažili ovlivnit. Třetinu politika zajímá a 22 procent tvrdí, že byli k účasti ve volbách vychováváni.

Nejčastějším důvodem, proč někteří studenti nechodí volit, je skutečnost, že si nejsou schopni vybrat nikoho z nabízených stran a kandidátů. „S tím souvisí i to, že téměř polovina respondentů netuší, koho bude volit v příštích parlamentních volbách," uvedla šéfredaktorka časopisu Studenta Markéta Paráčková.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Jiri Janecek řekl(a)...
14. února 2017 16:05  

Zase výzkum jak za korunu pi...
---
A to i když si teda domyslím, že těch 100-(36+31+5)=28 % volí, protože jsou to echt demograti. Což je asi o chlup důležitější, než rozdělení skeptiků na ty, co věří na židozednáře, a zbytek (co považuje vliv voleb za okrajový).
Co je tam klíčové (v mých výtkách, ne ve výzkumu) je to o vesměs pravidelné účasti u voleb u VŠ studentů...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.