Nová policejní jednotka nebo víc hodin dějepisu. Slovensko chce bránit šíření extremismu

neděle 5. února 2017 ·

Prevence proti extremismu by se na Slovensku mohla posílit také ve školách. Pokud ministerstvo školství přistoupí na návrhy historiků, dětem na základních a středních školách přibude jedna hodina dějepisu týdně. Informuje Český rozhlas.

Extremismus je na Slovensku každodenní téma už z toho důvodu, že v parlamentu sedí zástupci krajně pravicové strany, která se netají sympatiemi k nacistickému Slovenskému státu.

„Je zlé, že fašismus na Slovensku má své následovníky. Ano, pravděpodobně jsme po devadesátých letech zapomněli na historii. Nikdo nepředpokládal, že se tady něco takového může objevit," řekl premiér Robert Fico.

V nové speciální policejní jednotce bude působit více než sto policistů. Někteří z nich přecházejí z oddělení odhalování organizovaného zločinu. Zaměřovat se budou hlavně na jakékoliv projevy extremismu.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.