Musíme racionálně zvážit rozsah maturity z matematiky, řekl premiér

pondělí 20. února 2017 ·

Rozsah maturity z matematiky musí podle premiéra Bohuslava Sobotky vláda zvážit s ohledem na to, kolik hodin matematiky budou moci studenti mít na jednotlivých typech škol. „Nejde jenom o to maturovat z matematiky, ale jde také o to, a to by mělo být hlavním cílem, aby se děti matematiku lépe naučily,“ uvedl premiér.


Bohuslav Sobotka (psp.cz)
Vláda má dnes na programu jednání o povinné maturitě z matematiky na středních odborných školách. Ministr zemědělství Marian Jurečka požaduje, aby se povinná maturita z matematiky netýkala zemědělských oborů.

Vláda o povinné maturitě z matematiky jednala v prosinci. Tehdy pouze schválila, že bude od jara 2021 zavedena na gymnáziích a lyceích. Ministři se neshodli, na kterých odborných školách by se od jara 2022, nebo 2023 mělo z matematiky povinně maturovat.


Celý text naleznete zde

4 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
20. února 2017 10:01  

Pan premiér se právě probudil z povolebního spánku a najednou začne po tolika letech řešit obsah maturity z matematiky.

tyrjir řekl(a)...
20. února 2017 13:01  

Výjimku mají zdravotní, umělecké obory a obory sociálních služeb. Neuspěl ministr zemědělství Marian Jurečka z KDU-ČSL, který chtěl výjimku i pro zemědělské obory.

Matematické znalosti jsou spolu s jazykovou vybaveností základem logického myšlení. Proč byly umožněné výjimky pro zdravotní, umělecké obory a obory sociálních služeb? Tam není logické myšlení potřeba?

Jednotná maturita pro všechny typy SŠ je naprostý logický a metrologický nesmysl. Maturita z matematiky by měla být obsahově i rozsahově diferencovaná pro různé typy SŠ.

Simona CARCY řekl(a)...
20. února 2017 15:52  

Jestli to Bohuš potáhne takhle dál, bude brzo víceúrovňová maturita z matematiky, jako bývala v letech 2011 a 2012. Dobrá práce Bohušu, jen kdyby ten zimní spánek mohl být kratší!

Eva Adamová řekl(a)...
20. února 2017 15:53  

Pozor, premiér nehovořil o obsahu maturity z matematiky, ale o jejím rozsahu, maje tím na mysli, kterých oborů se bude týkat.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.