„Studium pro každého, kdo zvládne přijímačky“

pondělí 16. ledna 2017 ·

Nechat studovat každého, kdo udělá přijímačky na medicínu. To je recept, který podle ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka pomůže omladit české zdravotnictví. Tomu už za dva roky hrozí odchod stovek lékařů, kteří dosáhnou důchodového věku, počty absolventů lékařských fakult přitom výpadek nepokryjí. Plán ale naráží na nedostatečné kapacity škol. Informuje MF DNES.


Miloslav Ludvík (vlada.cz)
„Při přijímacím řízení musíme odmítat stovky zájemců z důvodu nedostatku našich kapacit,“ řekl například děkan olomoucké fakulty Milan Kolář. „Na všeobecné lékařství přijímáme každého desátého uchazeče, v případě zubního lékařství až každého dvanáctého.“

Ludvík chce všechny úspěšné uchazeče o studium medicíny přijímat na fakulty od akademického roku 2018/2019. Ministryně školství Kateřina Valachová doplnila, že její resort už je s lékařskými fakultami na rok 2017 dohodnut na speciálním dotačním programu, který by studium lékařů zajistil už od letošního roku. „Vyčlenili jsme na to 100 milionů korun, s ministrem Ludvíkem ale budeme hledat další rezervy.“


Celý text naleznete v dnešním vydání MF DNES

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.