Projekt Region: Uzávěrka pro posílání esejů je 23. ledna

čtvrtek 5. ledna 2017 ·

Projekt Region je nejnovější součástí Akademie mladých občanů, která je zastřešována spolkem Mladí občané. Podobně jako ostatní části Akademie má za cíl zvýšit zájem mladých lidí o politické dění kolem nich a také je namotivovat k aktivnímu přístupu a zapojení se do veřejné diskuze. Region chce přiblížit fungování krajského úřadu i zastupitelstva, které se může zdát vzdálené a neprůhledné.

Během projektu odborníci z řad politologů, historiků či architektů představí účastníkům volební systém do krajského zastupitelstva, historii regionálního uspořádání na našem území, ale také systém financování prostřednictvím operačních programů či rozhodování o uspořádání veřejného prostoru na území kraje.

Na závěr účastníky čeká simulované jednání krajského zastupitelstva. Budou jim představeny jednotlivé body jednání a budou pro ně rovněž připravené jejich postoje a stranické zařazení. Účastníci tedy nebudou obhajovat jen názory jim vlastní, ale v něčem možná i protichůdné, což jim může pomoci si lépe připravit své argumenty.

Podobně jako tomu je u ostatních AMOBských projektů, tak i na tento musí být zaslána přijímací esej. Úvahový text má být letos na téma větších pravomocí a míry autonomie krajů. Nejlepší autoři budou po sléze vybráni odbornou porotou.

Uzávěrka pro posílání esejů na téma „Minulost, budoucnost a přítomnost krajů aneb Měly by podle Tebe kraje získat větší míru autonomie/pravomocí?“ je 23.1. 2017


Podrobnosti naleznete zde a zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.