Osvěžení výuky angličtiny díky Erasmu Plus

neděle 15. ledna 2017 ·

Gymnázium Broumov se v loňském roce zúčastnilo výběrového řízení projektových žádostí v rámci programu ERASMUS+. Z celkem 358 podaných žádostí z celé republiky bylo schváleno pouze 58 a broumovská škola byla zařazena mezi úspěšné žadatele o grant. Na začátku letošního školního roku tak mohly vycestovat čtyři angličtinářky naší školy do Velké Británie na dvoutýdenní metodicko-jazykové kurzy, kde získaly přehled o nových metodách, výukových materiálech, osvěžily si anglický jazyk a navázaly nová přátelství. Jejich dojmy publikuje portál RVP.cz. Přinášíme ukázku.

Martina Salašová: Studentská atmosféra starobylého Oxfordu

Pozdrav z Oxfordu od M. Salašové
Na začátku září jsem díky grantu Erasmus Plus vyrazila na kombinovaný kurz Creative Teaching Secondary-Adult do Oxfordu. Lake School of English podle obrázků vypadala jako malá soukromá škola s ne více než třemi učebnami. Ve skutečnosti jsem byla překvapená, kolik místností (pravda, hodně malých) se může nacházet na jednom podlaží. A každá třída byla pojmenovaná a označená barvou, takže se nikdo nemohl ztratit, když hledal red, blue či jade room, chtěl si vypůjčit učebnice v materials′ room nebo si udělat čaj v kuchyňce.

Naši dvanáctičlennou skupinu z Polska, Turecka, Ruska, Itálie a České republiky učila skvělá zkušená lektorka Lucy Holmes, plná elánu, navíc se smyslem pro humor. A tak jsme si během dvoutýdenního pobytu oprášili svoji angličtinu, získali nové nápady a ještě jsme si užili plno legrace. Výuka byla velice pestrá, střídaly se nejrůznější metody – tradiční i nejnovější, práce ve skupinách, dvojicích, soutěžilo se. Lucy využívala digitální technologie, připravila si prezentace, seznámila nás s vhodnými webovými stránkami, IT nástroji, používali jsme výukové aplikace na svých mobilních telefonech. Každý den jsme si ze školy odnesli několik kopií, které můžeme využít se svými studenty. Jedno odpoledne jsme také měli možnost se podívat do nedaleké střední školy.

Večery a víkendy jsme většinou trávili také spolu. Prozkoumávali jsme oxfordské uličky, z kterých dýchala studentská atmosféra, zašli jsme do divadla, na koncerty do kolejních kaplí, do místních hospůdek, kde jsme zkusili tradiční kvíz. Bez puntingu a návštěv několika kolejí, včetně Christ Church College spjaté s Harry Potterem, by nebyl pobyt v malebném Oxfordu úplný. Měli jsme možnost podívat se do nedalekých míst, jako např. Shakespearova rodiště Stratford upon Avon, oblasti Cotswolds se svoji typickou architekturou, Bleinheim Palace, kde vyrůstal Sir Winston Churchill.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.