Kulatý stůl SKAV a EDUin 19. ledna: Chceme, aby se čeští žáci zlepšovali v mezinárodních šetřeních PISA a TIMSS?

středa 18. ledna 2017 ·

Cílem kulatého stolu je hledat odpovědi na otázky: Proč by nás měly zajímat výsledky mezinárodních výzkumů? Jak si máme interpretovat poslední výsledky PISA a TIMSS? Co testy PISA a TIMSS ověřují? Jak se tyto testy v průběhu let vyvíjejí a jakou mají výpovědní hodnotu? Za jakých podmínek je reálné, aby měli čeští žáci lepší výsledky, a to nejen v mezinárodních šetřeních? Jak nám v tomto směru pomáhají výzkumy realizované v ČR? Co by mělo nastat v oblasti vzdělávací politiky v návaznosti na výsledky mezinárodních šetření?

Pozvaní účastníci panelové diskuze:

· Josef Basl, Česká školní inspekce, oddělení mezinárodních šetření
· Darina Jirotková, H-mat; Pedagogická fakulta UK, Katedra matematiky a didaktiky matematiky
· Hana Košťálová, Kritické myšlení; Pomáháme školám k úspěchu, o. p. s.
· Daniel Münich, CERGE-EI; IDEA
· Martin Rusek, Pedagogická fakulta UK, Katedra chemie a didaktiky chemie
· Stanislav Štech, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR

Moderuje: Bohumil Kartous, EDUin

Setkání se koná 19. ledna 2017 od 10,00 do 12,00 hodin v ZŠ Vodičkova 22, Praha 1

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.