Bývalý ředitel průmyslovky poznamenané šikanou u soudu uspěl, dosáhl smíru

úterý 13. prosince 2016 ·

Bývalý ředitel střední průmyslové školy Na Třebešíně František Bártl, který byl v minulosti vyhozen v souvislosti s kauzou šikanované učitelky, se se školou dohodl na smíru. Žaloval neplatnost svého odvolání. Před úterním jednáním se obě strany dohodly na ukončení pracovního poměru dohodou. Se smírčím návrhem soud souhlasil. Informuje o tom server iDNES.cz.


František Bártl (facebook.com)
Obě strany se dohodly na tom, že Bártlův pracovní poměr skončil dohodou ke dni 26. února 2016, a že žádný z účastníků řízení nemá nárok na náhradu nákladů. Bártlův pracovní poměr tedy podle rozhodnutí neskončil odvoláním, ale vzájemnou domluvou. Důvod bude změněn i v jeho zápočtovém listu.

Bývalý ředitel výsledek jednání blíže komentovat nechtěl. „Jenom bych konstatoval, že výsledek je pro mě zadostiučiněním,“ řekl na chodbě soudu.

Bártl byl z funkce odvolán v únoru kvůli úmrtí učitelky, která na škole čelila silné šikaně. Z vyšetřování vyplynulo, že její úmrtí nebylo zaviněno, byť i jen z nedbalosti, cizí osobou. Trestně stíháni jsou nicméně tři mladiství studenti.

Bártl nesouhlasil s tím, že v případě šikany učitelky nějak pochybil. Podle závěrů České školní inspekce ale o šikaně věděl už od loňského října, řešit ji začal až letos v lednu.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
14. prosince 2016 v 6:42  

Ono by se před soudem se asi mnohé probralo a zjistilo se, že i magistrát má máslo na hlavě. Smír je nejjednodušší řešení.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.