Začne Evropský týden odborných dovedností

středa 30. listopadu 2016 ·

Ve všech zemích Evropské unie se ve dnech 5. až 9. prosince 2016 uskuteční Evropský týden odborných dovedností. Má upozornit na to, že odborné vzdělávání, jímž v České republice prochází více než 70 % populace, je cestou k dobrému uplatnění na trhu práce. Národní ústav pro vzdělávání se do Evropského týdne odborných dovedností zapojuje akcemi zaměřenými také na učitele a rodiče žáků základních škol.


„V Evropském týdnu odborných dovedností budeme žákům a jejich rodičům poskytovat individuální poradenství k volbě vzdělávací a profesní dráhy, “ říká Helena Úlovcová, pověřená řízením Národního ústavu pro vzdělávání. „Chtěli bychom také upozornit na informační systém Infoabsolvent, kde jsou představeny nejen všechny školy a jimi nabízené obory vzdělání a také data o budoucím uplatnění na trhu práce,“ dodává Úlovcová.Další informace včetně programu akcí naleznete zde

1 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
30. listopadu 2016 10:52  

Ano hezké. To hodně pomůže.
Akce odborných škol, které v tu dobu provádějí budou inzerovány na mezinárodním serveru.
Ještě by mě zajímalo, kolik odborných škol o této akci ví a kolik se jich zúčastní.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.