Španělští rodiče bojkotují domácí úkoly svých dětí

pondělí 7. listopadu 2016 ·

Rodiče žáků základních a středních škol ve Španělsku se rozhodli bojkotovat plnění domácích úkolů. Protestují tak proti jejich množství. Akci, která se má dotknout úkolů zadávaných učiteli na víkendy, iniciovalo sdružení rodičů žáků CEAPA. Podle šéfa CEAPA je přílišné množství úkolů škodlivé, protože brání v dalších aktivitách prospěšných pro zdravý vývoj mladých lidí. Informuje o tom ČTK.

Na žebříčku 38 zemí sledovaných Organizací pro hospodářskou spolupráci a rozvoj je Španělsko s více než šesti hodinami týdně v zatěžování žáků úkoly na 11. místě.

Nejvíce úkolů mají žáci v Šanghaji, následují Rusko, Singapur, Kazachstán, Itálie a Irsko.

Česko je na opačné straně žebříčku s více než třemi hodinami týdně. Méně úkolů mají ve Finsku a Jižní Koreji.


Zdroj deník Právo

3 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
7. listopadu 2016 v 10:03  

6 hodin týdně, to je bez neděle hodina denně. To se jim zdá moc?

poste.restante řekl(a)...
7. listopadu 2016 v 10:05  

Česko je na opačné straně žebříčku s více než třemi hodinami týdně. Méně úkolů mají ve Finsku a Jižní Koreji.
Jemináčku, ale to přece není vůbec možné.
Pokud já vím, díky apoštolské činnosti EDUINu a dalších věrozvěstů, tak ve všech vyspělých západních i východních zemích už domácí úkoly dávno zrušili.

Tomáš Barták řekl(a)...
7. listopadu 2016 v 10:16  

Toto jsou jen průměrné statistiky. Realita každého žáčka je někde jinde a také jsou velké rozdíly během školního týdne i roku. To je ale v každém zaměstnání (a tedy i ve škole).

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.