Odborná porota vybrala vítěze školní komiksové soutěže

pátek 18. listopadu 2016 ·

Vliv nových technologií, touha po míru a harmonii ve světě, záchrana přírody i obavy o budoucnost demokracie, to jsou časté náměty komiksových příběhů, které letos žáci základních a středních škol zpracovali na téma: V jakém světě bych chtěl/a žít za 10 let? Vítězné komiksy vybrala odborná porota v čele s výtvarníkem Karlem Jeriem.

komiks UTOPIA
V kategorii 1. stupeň základních škol zvítězily Sára a Mariana Svobodovy s komiksem Škola pro všechny ze Svobodné základní školy v Jablonci nad Nisou.

V kategorii 2. stupeň základních škol zvítězily Anastasiya Mayor a Alina Maksimčikova s komiksem UTOPIA z Gymnázia Dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi.

A v kategorii středních škol se na stupni vítězů umístil komiks „Opustíš-li mě, nezahynu, opustíš-li mě, zahyneš“ od Evy Klímové z Gymnázia Třeboň.

Do soutěže bylo letos přihlášeno 137 komiksů, 23 od žáků 1. stupně základních škol, 95 od žáků z 2. stupně základních škol a 19 od žáků a studentů středních škol. Celkem se zapojilo 252 žáků a 30 pedagogů z 28 základních a středních škol.

Komiksová díla umístěná na stránkách Respekt nebolí obdržela celkem 12 942 hlasů. Cenu diváků získal komiks od Laury Kelové ze ZŠ Petra Bezruče, pro který hlasovalo 4626 lidí.

Výstavu nejlepších komiksů můžete do 23. 12. 2016 vidět v Langhans – Centrum Člověka v tísni, Vodičkova 37, Praha 1.


Podrobnosti naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.