Fórum k profesnímu rozvoji pedagogických pracovníků přinese diskusi o podobě a budoucnosti profesního vzdělávání

čtvrtek 24. listopadu 2016 ·

Mezinárodní konference k profesnímu rozvoji pedagogických pracovníků se proběhne 1. a 2. prosince 2016 v Praze. Téma letošní konference je zaměřeno na zkušenosti a mapování potřeb z oblasti plánování a realizace profesního rozvoje pedagogických pracovníků v aktuální praxi českých škol, a také evropské a světové trendy ve vzdělávání pedagogů. Smyslem fóra je mimo jiné nabídnout učitelům, ředitelům a další odborné veřejnosti prostor pro prezentaci a výměnu názorů na podobu a budoucnost profesního vzdělávání pedagogických pracovníků.


První den konference budou v plénu prezentovat své zkušenosti jak odborníci z České republiky, tak ze Slovenska, Polska, Německa a Francie. Druhý den konference se uskuteční workshopy zaměřené na konkrétní otázky profesního rozvoje pedagogů a jejich řešení ve školách.

Účastníci si mohou vybrat jedno ze čtyř pracovních témat a porovnat vlastní zkušenosti s řediteli a lektory, kteří je workshopy provedou. Hlavní tematické okruhy budou: Jak školy řeší adaptační období učitelů? Dokážeme efektivně využívat profesní plán rozvoje pedagogů? Co jsou a jak v praxi fungují profesní portfolia učitelů? Jakým způsobem ovlivňuje společné vzdělávání profesní rozvoj ve školách?


Další informace naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.