Středoškoláci se učí, že ekonomie nemusí být suchá věda

pátek 7. října 2016 ·

Ekonomický institut CERGE-EI se rozhodl talentovaným studentům středních škol ukázat, že ekonomie není jen suchá věda, ale zkoumá třeba i to, z jakých důvodů lidé darují peníze na charitu, proč teenageři začínají kouřit či jak souvisí příspěvky politickým stranám se získáváním veřejných zakázek. Na CERGE proto otevřeli dvanáctitýdenní kurz aplikované ekonomie pro středoškoláky. Informují o tom Hospodářské noviny.

Původně institut počítal s dvacetičlennou skupinkou a oslovil pouze prestižní pražská gymnázia. Jenže záměr se přes sociální sítě šířil dál a zájem projevilo přes šedesát studentů z celé republiky. Nakonec jich přijali třicet.

Kurz je rozdělen na dvě části. Nejdříve se studenti učí základní pojmy, výzkumné metody a výpočty. Pak budou se svými mentory třeba zkoumat, v jakých ekonomických odvětvích je Česko silnější než ostatní evropské země nebo co má vliv na výši platu. V nabídce je i hledání odpovědi na otázku, proč lidé darují peníze na charitu.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.