Brněnští handicapovaní středoškoláci hostili zahraniční studenty

úterý 4. října 2016 ·

Čtyřicet zdravotně postižených středoškoláků strávilo týden od 25. 9. do 2. 10. v prostředí krásné přírody Moravského krasu a společně poznávalo nejen kulturu a tradice České republiky a dalších evropských zemí, ale vzhledem k ekologickému zaměření akce se soustředilo také na životní prostředí jako jednu ze základních hodnot lidského společenství. Setkání se konalo v rámci projektu Společně ozdravíme naši planetu, podpořeném Evropskou unií a pořádalo je Občanské sdružení Naděje pro pomoc zdravotně postižené mládeži ve spolupráci s brněnskou Střední školou pro tělesně postižené Gemini.

Střední škola Gemini (geminibrno.cz)
Téma celého setkání, ochranu přírody a planety Země jako celku, akcentovala především prohlídka brněnského zábavního vědeckého parku VIDA a Domu přírody Moravského krasu. Studenti také navštívili Sloupsko-šošůvské jeskyně, největší zpřístupněné jeskyně v České republice, zámek a zahrady v Kroměříži i centrum Brna. Hostitelská škola uspořádala na své nově zrekonstruované rozlehlé zahradě společenský večer s hudebním a tanečním programem. Na programu byl také koncert orchestru Musica Nova.

Poznatky z celého týdne studenti shrnuli při pátečním workshopu, na němž brněnští středoškoláci současně osvětlili význam hlavního motta celé akce a také prezentovali zásadní minulé i současné ekologické problémy České republiky.

Střední škola pro tělesně postižené Gemini funguje již od roku 1993 a v současnosti nabízí handicapované mládeži maturitní obory veřejnosprávní činnost či gastronomie a výuční obor prodavač. Do mezinárodních projektů se zapojuje pravidelně.

„Střední škola pro tělesně postižené Gemini spolupracuje s občanským sdružením Naděje pro pomoc zdravotně postižené mládeži již 17 let. Akce, v rámci nichž se stýkají handicapovaní žáci, a to i z různých národů či etnik, se zdravými jedinci a rozvíjí se komunikace v cizích jazycích, pomáhají našim žákům zlepšovat jejich komunikační dovednosti a adaptační mechanismy, což je důležitým předpokladem pro sociální integraci i pro budoucí profesní uplatnění našich žáků na volném pracovním trhu. Současně tato setkání napomáhají celé společnosti, protože přispívají ke zvýšení sounáležitosti a pospolitosti. A to je pravá podstata inkluze,“ řekl Tomáš Anderle, ředitel Střední školy pro tělesně postižené Gemini.

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.