Změny ve vzhledu webové stránky

středa 14. září 2016 ·

Vážení čtenáři,

rozhodli jsme se s kolegy jemně upravit hlavní stránku portálu Česká škola. Změny nejsou velké a doufám, že povedou k větší přehlednosti stránky a většímu čtenářskému pohodlí. Následovat bude ještě úprava horní lišty, která v současnosti mnoho smyslu nedává.

Našim cílem bylo zvýraznit bloky, které jsou důležité a populární a zbavit se těch, které nebyly využívané a na portálu zůstávaly spíš z tradice. Posunuli jsme proto nahoru blok „Nejčtenější“ a „komentáře“, které jsme přejmenovali na „diskuse“. Odstranili jsme naopak některé nevyužívané odkazy. Některé z nich se ovšem vrátí do upravené horní lišty.

Samozřejmě mě zajímá, jak úpravy vnímáte, případně, jaké další byste uvítali. Za náměty budu vděčný.

Děkuji!
Hezký den.
Michal Komárek

18 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
14. září 2016 13:46  

No jo, inovace...
Nemění-li se charakter obsahu nebo nabídka funkcí, pospřeháže se to, co je k mání.
Pytliky ani tak moc nezajímá přehled nejčtenějších článků. Vítají ale přehled nových příspěvků.

CatCatherine25 řekl(a)...
14. září 2016 14:01  

Já bych také uvítala zachování přehledu nových příspěvků,abych nemusela pokaždé prohlížet celou diskusi.

krtek řekl(a)...
14. září 2016 14:25  

Připojuji se - taky chodím rád, kde je živo, a hledat poslední příspěvky je trochu horší, než bylo před změnou.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
14. září 2016 14:26  

Ano, samozřejmě paranoidní člověk by za tím mohl vidět záměr potlačit diskusi pod články, ale bylo to určitě nedopatření, že skoro celý pravý sloupec vypadá stejně a jenom to "nejdůležitější" zmizelo i když kalendář EDUinu zůstal nebo se objevil?

Ještě paranoidnější diskutér by se mohl domnívat, že v krátké odmlce pan Komárek přemýšlel, jak nám zatnout tipec a výsledkem bylo zrušení bloku komentářů :-)

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
14. září 2016 14:30  

Musím doplnit, že kromě toho nebýt paranoidní, není špatné nebýt slepý :-)

Michal Komárek řekl(a)...
14. září 2016 14:32  

Omlouvam se, nerozumim - prehled posledních prispevku zustal ve stejne podobe, v jake byl, jen se místo "komentare" jmenuje nyní "diskuse" a je posunuty vys... Diky! Hezky den

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
14. září 2016 14:33  

A když to tak vidím, tak kdybyste vyhodil kilometrový sloupec témata článků a ty komentáře vrátil, celý jeden sloupec layoutu můžete ušetřit. Nevím, kdo z místních nebo cizích kliká na ten chumel pojmů v "Tématech", ale moc lidí to nebude.

Michal Komárek řekl(a)...
14. září 2016 14:40  

Ja bych ten kilometrovy sloupec taky rad vyhodil, ale byl jsem kolegy, kteří tomu rozumeji, poucen, ze to není jen nejaky graficky kapric, ale hraje roli ve fungovani stranky... :-) Diky. Hezky den!

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
14. září 2016 14:49  

A vysvětlili Vám jakou, že bych byl chytřejší. Mám na bloggeru 2 "weby" a nic takovýho tam nemám.

Podívám se ještě k sobě, k čemu je to nutný. Aby Vás kolegové netahali za nos.

Michal Komárek řekl(a)...
14. září 2016 14:57  

Vysvětlili, zapomněl jsem, netahají... :-) Díky! Hezký den!

Ondřej Šteffl řekl(a)...
14. září 2016 16:00  

"přehledu nových příspěvků"
Taky jsem ho hledal, ale už našel.
Navrhuji, aby tam těch příspěvků bylo alespoň 10, byl uveden autor a úplně na konci čas posledního. Taky bylo možná fajn, kdyby na proklik byla stránka, kde by jich bylo třeba 100, s autorem, časem, názvem textu, ke kterému se diskutuje.Michal Komárek řekl(a)...
14. září 2016 16:06  

Díky! Zeptám se, co systém umí, obávám se, že nikoli všechno... Hezký den!

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
14. září 2016 17:46  

Ta témata se v obyčejném bloggeru přidávají jako gadget "štítky", jediné, co to dělá, je přehled přiřazených štítků a počtem článků, kde je daný štítek použitý.

Moc nevěřím, že by někdo kód na bloggeru dodělával ručně a jestli ne, tak je to fičura, která se dá vypnout i zapnout a data toho sloupečku se tahají z databáze webu. Jak zapnutí tohoto ovlivní web, že to musí být zapnuté, nechápu (pravda, nejsem specialista na blogger, ale jestli je to jak píšete, mohl by to někdo popsat? - teď už jenom pro zajímavost)

Nebo je to nějaký jiný blogger? Pane Wagnere, máte přehled?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
14. září 2016 18:16  

Připojuji se k návrhům p. Šteffla.

Líbilo by se mi vyhledávání v příspěvcích podle jmen. Někam napsat "Šteffl" a mít x posledních diskusních příspěvků.

Janek Wagner řekl(a)...
14. září 2016 18:37  

Blogger je relativně zastaralý redakční systém, ale postupně v něm přibývaly nejrůznější gadgety (a taky se měnily). Přehled posledních článků není problém, zde mě napadají dvě možnosti: buď využít standardní RSS gadget, který zobrazuje maximálně 5 posledních příspěvků (možná to jde "ručně" modifikovat, je použit u přehledu diskuse i u přehledu z Učitelských listů), další možností je gadget archivu (na ČŠ Články dle data), kde je možné nastavit parametry tak, že se zobrazují články z posledního kalendářního měsíce (jako například na pedagogicke.info). Gadget štítky se dá různě nastavovat, například počet sledovaných štítků se dá snížit a zabere tak méně místa). Některé gadgety či nastavení nemusí fungovat, ČŠ používá starší generaci šabloby blogu. A existují nejrůznější udělávky, ale chce to trochu hledání. Přeci jen WordPress je dnes používanější a umožňuje programátorům se více "vyřádit".

poste.restante řekl(a)...
14. září 2016 18:38  

Kromě návrhu pana Šteffla, se kterým také souhlasím, bych uvítal členění diskuse do vláken. (Jak tomu bylo kdysi.)
Byl pak jasnější tok debaty, a popravdě, šlo se také lépe vyhnout těm jejím větvím, kde si aktuálně dva či více diskutujících pouze navzájem vyměňují svá osočování a urážky.
Ale netuším, zda je této funkčnosti blogger schopen.

Janek Wagner řekl(a)...
14. září 2016 18:44  

Členění diskuse do vláken Blogger zvládá, ale bohužel ne s aktuální šablonou. Změna byla v plánu.

Nicka Pytlik řekl(a)...
14. září 2016 21:37  

Změna byla v plánu.

Odhaduji, že si tak šest až osm let. Co? Vlákna zpřehledňovala nezanedbatelně.
Okénko 'Diskuse' jsem nepřehlédl, protože na ten prostřední sloupec jsem se naposled podíval někdy osmadevadesátém.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.