Člověk v tísni: Každý stý žák propadne hned v první třídě

čtvrtek 1. září 2016 ·

V České republice opakovalo ve školním roce 2015/2016 první třídu základní školy 1 175 z celkového počtu 117 474 dětí. To činí více než jedno procento ze všech prvňáčků. Vyplývá to z údajů Ministerstva školství, které zveřejňuje v rámci svých ročenek. Z dostupných statistik vyplývá, že v českém školství je celkově problémem přechod mezi vzdělávacími stupni.

„To, že již 1. třídu opakuje tolik dětí, podává další důkaz toho, jak je pro některé z nich nástup do školy složitý. Přitom například ve skandinávských, ale i v dalších západoevropských zemích, je zcela běžné, že se na základní škole nepropadá vůbec. Natož v 1. třídě,“ říká Daniel Hůle, analytik organizace Člověk v tísni.

Celý text tiskové zprávy naleznete zde

5 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...
1. září 2016 v 19:23  

No tak se holt rodiče musí více snažit. Výchova,výchova,výchova. V předškolním věku. pak už to ve škole půjde určitě lépe. Neházejte to zase na školy.

Nicka Pytlik řekl(a)...
1. září 2016 v 20:55  

A spočítal už nějaký člověk v tísni, kolik u nás propadne dětí v posledním ročníku školy mateřské?

Eva Adamová řekl(a)...
2. září 2016 v 17:34  

20 %, to vím i bez člověka v tísni, jsou to všechny děti s odkladem

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
2. září 2016 v 18:55  

Bez ohledu na jakákoliv čísla by mělo být propadání zcela zrušeno, protože nemá žádný smysl.

Jirka řekl(a)...
3. září 2016 v 21:02  

Bez ohledu na jakákoliv čísla by mělo být propadání zcela zrušeno, protože nemá žádný smysl.

Asi máte pravdu, ale jen proto, že smyslem a cílem školní docházky přestalo být vzdělání člověka.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.