Průzkum: 54% dětí komunikuje na internetu s cizími lidmi,13% posílá „sexy“ fotky

čtvrtek 11. srpna 2016 ·

Už pátým rokem probíhají výzkumy, které na vzorku 28 tisíc dětí, zjišťují, co dělají na internetu jeho nejmladší uživatelé a jak moc nebezpečně si v kyberprostoru počínají. Výzkumy provádí Seznam.cz ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci, společností Google, Vodafonem a ministerstvy školství a vnitra. O posledních výsledcích informuje deník Právo z 11.8. 2016.

Tím nejnebezpečnějším, čeho se děti v kyberprostoru podle odborníků dopouštějí, je ochota komunikovat s úplně cizími lidmi, často skrytými za falešný profil a fotografii školáka. Podle výzkumu 54 % dětí komunikuje s cizími lidmi přes internet. Přes 40 % z nich odpovědělo v dotazníku, že by s takovým člověkem šlo na schůzku. Rodičům by o takové schůzce neřeklo 58 procent z nich. 13% dětí je navíc ochotno přes internet poslat své „sexy“ fotky.

Podle výzkumu tráví děti v průměru na internetu denně 4 hodiny. Ale čas strávený na internetu roste zejména s používáním „chytrých“ telefonů. „Nedávno jsme byli na dětském táboře, kde jsme měli besedu o bezpečném chování na internetu, a tam jsme se od dětí dozvěděli, že jsou prostřednictvím chytrých telefonů na internetu i dvanáct hodin denně. To už nás hodně vyděsilo, takže na přesné zmapování trávení času dětí na síti se v příštích měsících zaměříme,“ cituje Právo Martina Kožíška ze Seznamu.cz.

1 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
11. srpna 2016 v 13:57  

13 % děcek je ochotno poslat své sexy fotky? Mám obavu, že za to může naprostá absence výchovy, a to nejen sexuální, v rodinách. Internet, na který by všichni rádi hodili, je v tom naprosto nevinně.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.