Přečtěte si: Návrh rozpočtu přidává školám výrazně méně

čtvrtek 26. května 2016 ·

Ministerstvo financí zatím navrhuje přidat v roce 2017 na školství a sport celkem 5,45 miliardy korun. Ze současných více než 142 miliard by se měly výdaje ministerstva školství zvýšit na 147,8 miliardy korun. Je to výrazně méně, než žádala ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD).


Z článku v Deník.cz vybíráme:

Stěžejní jsou platy učitelů a dalšího personálu ve školách. Odbory za podpory ministryně požadují, aby se zvýšily alespoň o deset procent, ministr financí Andrej Babiš (ANO) hovořil o tom, že by učitelům přidal pět procent. Aktuální návrh počítá s tím, že objem prostředků na platy ve výši 64 miliard korun zůstane zachován.

7 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
27. května 2016 v 7:44  

Ani jsem nic jiného nečekala, nejsou tam peníze navíc ani na inkluzi natožpak, aby tam byly na navýšení platů, byť jenom 5%.

M. B. řekl(a)...
27. května 2016 v 9:17  

To je na stávku....

Jana Karvaiová řekl(a)...
27. května 2016 v 12:20  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Jana Karvaiová řekl(a)...
27. května 2016 v 12:21  

Spíš je to celé na ...........

Unknown řekl(a)...
27. května 2016 v 13:03  

Ano, to je na stavku. Pokud by nastal tento scenar, tak jednoznacne. Chce to ovsem jednotu ucitelu, coz muze byt problem, na ktery treba nekdo sazi. Neumime si dopnout, tak se to naucme.

Unknown řekl(a)...
29. května 2016 v 22:23  

Mise splněna. Zvláštní školy zrušeny. EK, Sobotka, Jourová, Dienstbier, Kalousek, Šabatová etc. spokojeni.
Uvidíme ještě pár tanečků (možná opět ministryni v modrém tričku), jako že jí jde ještě o něco jiného.
Popravdě, čím méně se Valachové povede prosadit, tím lépe pro nás obyčejné.
A za rok pochodujeme zase do Prčice!

Unknown řekl(a)...
30. května 2016 v 1:39  

Jde ještě o něco jiného.
Čerpat, čerpat, čerpat a být zvolen.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.