E-kniha pro vás: Jak vytvářet vzdělávací materiály přístupné všem - tipy a rady nejen pro učitele

čtvrtek 19. května 2016 ·

Představujeme novou brožuru pro všechny, kteří vytvářejí digitální vzdělávací materiály a přejí si, aby byly přístupné všem uživatelům. Obsahuje základní informace k tvorbě přístupných prezentací, dokumentů, videí a navíc i pár tipů pro jejich zveřejňování na webu aneb "na co se zeptat svého správce stránky”.
Pokud si o tomto tématu chcete spíše poslechnout živého člověka, doporučujeme prezentaci autorky publikace Julie Tomaňové. Zároveň pokud vás zajímá obecná problematika Designu pro všechny (universal design), můžete se podívat na tématickou přednášku Tamary Kováčové. Pokud děláte weby a chcete vědět, jak přístupnost řeší v Seznam.cz, podívejte se na inspirativní přednášku Lukáše Pazderky.

2 komentářů:

Nico Pytlik řekl(a)...
19. května 2016 1:07  

Hezké. Škoda jen, že pravý okraj brožury není přístupný právě mně. Překrývá mi jej ten upoutávkový sloupec Albatros Media. Ani stáhnout si to tak nějak nemůžu...
...
To byl vtip. Všechno jde! Ale jako zobrazení rámu třeba v novém panelu. Jupííí

Janek Wagner řekl(a)...
19. května 2016 8:33  

Omlouvám se, Pytlíku, opraveno ;-)Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.