Svobodní jsou proti plošnému zavedení inkluze ve školství

středa 13. dubna 2016 ·

Nápady ministerstva školství na plošné zavedení inkluze jsou velmi nešťastné a povedou ke zhoršení kvality výuky i motivace žáků. Každé dítě je jiné a má své specifické vzdělávací potřeby. Někomu vyhovuje klasický výklad od tabule, jiným například učení se vzájemnou pomocí v montessori škole či domácí vzdělávání. Některým znevýhodněným dětem i jejich spolužákům může začlenění pomoci, ale jiným to ublíží.


Ponechme rozhodování o způsobu výuky a podmínkách ve škole na těch, na kterých záleží – na dohodě rodičů dětí a školy. V České republice naštěstí existují různé druhy škol a tak je alespoň nějaká možnost volby. „Zachovejme rozmanitost, která odráží různé vzdělávací potřeby. Nezavádějme jednotný systém školství, jaký jsme měli v minulém režimu,“ vysvětluje Karel Zvára, místopředseda Svobodných.

Republikové předsednictvo Svobodných

V Praze dne 11. dubna 2016

1 komentářů:

CatCatherine25 řekl(a)...
13. dubna 2016 14:29  

Milí Svobodní,
tak co s tím provedeme?
Podaří se nám společnými silami dosáhnout aspoň toho, aby se rodiče postižených dětí mohli svobodně rozhodnout, zda své děti nechají vzdělávat v běžných školách podle vzdělávacího programu určeného pro děti s průměrnými a nadprůměrnými schopnostmi,jehož zvládnutí není v jejich silách,
nebo ve školách, kde budou jejich zvláštnosti respektovány a jejich schopnosti odborně rozvíjeny?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.