Evropský vytrvalostní závod RC modelů s vodíkovým pohonem motivuje mládež k vědeckému vzdělávání

středa 13. dubna 2016 ·

V pátek 15. dubna se v Praze  od 9 hodin v prostorách Střední školy technické, Zelený pruh 1294/50, Praha 4 - Krč, koná české a slovenské finále soutěže Hydrogen Horizon Automotive Challenge (H2AC). Tři vítězné týmy postoupí do světového finále, které se uskuteční na konci dubna. Za finanční podpory společnosti Moravia Steel budou týmy studentů soutěžit v šestihodinovém vytrvalostním závodě dálkově ovládaných modelů aut s hybridním vodíkovým pohonem, které si sami postavili. V pořadí druhý ročník mezinárodní soutěže vyzdvihuje obnovitelnou energii jako součást moderního technického vzdělání.

H2AC iniciovala společnost Horizon Educational, která se vypracovala ve významného hráče v oboru výukových produktů a studijních materiálů pro technické obory. Společnost založená v roce 2013 a nyní má nyní zákazníky v osmdesáti zemích světa, zejména v USA, Evropě a Asii. Nabízí celou řadu vědeckých výukových sad. Posláním Horizon Educational je výchova a výuka konceptu obnovitelných zdrojů energie, a to především mladé generace.

Všechny školy, které se soutěže účastní, dostávají nejen veškeré vybavení a pomůcky pro technickou výuku, ale také kompletní osnovy se studijním plánem, průvodcem pro učitele, příklady a laboratorními experimenty na několik dalších let. Tuto sadu učebních materiálů připravují ve spolupráci s odborníky z Horizon Educational profesionální učitelé z celého světa. Díky tomu jsou studijní materiály přizpůsobeny osnovám v jednotlivých zemích. Školy tak každý školní rok snadno mohou obnovit své laboratorní vybavení nebo aktualizovat výukové materiály, což jim umožní nejlepší možné vzdělávání svých studentů.

„Jsme šťastní a hrdí na to, že pomocí H2AC můžeme přispět k zajímavější výuce technických předmětů,“ řekl Timo Lukkarinen, generální ředitel společnosti Horizon Educational. „Jsme přesvědčeni, že praktická výuka založená na řešení konkrétních problémů je budoucností vědeckého vzdělávání. Během našeho „Le Mans“ hybridních modelů na vodík studenti získají cenné zkušenosti, osvojí si profesní dovednosti, jako je organizace projektu, týmová práce, a přitom zažijí spoustu zábavy,“ dodává Lukkarinen.Před pražským závodem se uskutečnila regionální klání soutěže H2AC v Polsku a Austrálii, budou následovat Spojené státy. Francouzské St Martin de Boulogne bude 29.-­‐30. dubna hostit světové finále. Letošní druhý ročník soutěže ukazuje životaschopnost projektu. Díky zájmu v řadě dalších zemí lze předpokládat, že v roce 2017 bude H2AC vskutku celosvětovým projektem.

www.horizoneducational.com
www.hydrogenhorizon.org


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.