Skautské hnutí ve 21. století tématem otevřené konference

pondělí 4. dubna 2016 ·

Skautský institut pořádá první (nejen) skautskou konferenci o skautingu a společnosti. Akce pro 150 účastníků se uskuteční v pražském Impact HUBu v sobotu 23. dubna. Zúčastnit se jí může každý, kdo se zajímá o neformální vzdělávání a výchovu dětí, nebo profesionálové a studenti těchto oborů.

Cílem konference je odpovědět na řadu otázek, které jsou v rámci tématu důležité:

  • Co může dát skautská výchovná metoda společnosti 21. století a co může společnost dát jí?
  • Jak se skautské organizaci daří udržovat v aktivitě a v nadšení tisíce dospělých dobrovolníků a jak v tom má pokračovat a zlepšovat se?
  • Které současné společenské trendy jsou pro skauting nejdůležitější a jak by je měl reflektovat?

O těchto otázkách budou nejprve přednášet zajímaví hosté, odpoledne se témat chopí účastníci a pokusí se přijít s uchopitelnými závěry.

Zahajovat bude autor bestselleru Konec prokrastinace Petr Ludwig. Mezi řečníky se též postaví vědkyně a bývalá předsedkyně AV ČR Helena Illnerová, ředitel Montessori Gymnázia Duhovka Petr Hopfinger, zakladatel Education Republic Tomáš Hruda, metodik společnosti Scio Lukáš Šlehofer, spoluzakladatel utuberingového projektu Get Boost Tomáš Gavlas, vedoucí analytik LMC Tomáš Ervín Dombrovský a další.

Zájemci, které konference zaujala, se mohou stále přihlašovat zde, podrobné informace o konferenci (program, hosté, afterparty…) jsou k dispozici na webových stránkách Skautského institutu.

Skautský institut zřizuje organizace Junák - český skaut. Je to platforma pro rozeznávání společenských trendů a jejich dopadů na skautskou organizaci, pro seznamování veřejnosti se skautskými myšlenkami a hodnotami a pro udržování a shromažďování paměti a pramenů Junáka.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.