Kateřina Valachová ke Dni vzdělanosti

čtvrtek 7. dubna 2016 ·

K mezinárodnímu dni vzdělávání jsem vedle úsilí o  10 procentní navýšení platů učitelů připravila kariérní řád učitelů. Ten je společně s  reformou financování, kterou prosazuji, součástí mého snažení zlepšit postavení, prestiž a  podmínky našich pedagogů a  potažmo kvalitu vzdělávání našich dětí, na kterých závisí naše budoucnost. Jsou to konkrétní kroky pro zlepšení českého školství a  ne líbivé proklamace. Do budoucnosti je třeba investovat a  zdaleka největší návratnost mají investice do vzdělávání, do zlepšení podmínek pro učitele a  děti. Kde jinde by to mělo být samozřejmější než v  zemi učitele národů! Kvalitní vzdělávání je základ, na kterém stojí úspěch ve všech ostatních sférách společnosti. Na to se rádo zapomíná, ale já to budu opakovat, dokud se to nestane nezpochybnitelnou samozřejmostí.5 komentářů:

Jiri Janecek řekl(a)...
8. dubna 2016 9:55  

To je zas nejaka blba kanada, ne?

----
"Do budoucnosti je třeba investovat...."
"...zdaleka největší návratnost mají investice do vzdělávání"
"...v zemi učitele národů!"*
"Kvalitní vzdělávání je základ..."

To neni, s prominutim, nic jineho nez hloupe proklamace...

*) A to jsou Uhry, Nizozemi, Svedsko nebo Anglie?

CatCatherine25 řekl(a)...
8. dubna 2016 10:40  

Do budoucnosti je třeba investovat
Ano, a proto by se mělo investovat i do vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami.Měli by mít vysoce kvalifikované učitele se speciálně pedagogickým vzděláním, malé dobře vybavené třídy, dílny na praktické vyučování, školní pozemky, dobře zpracované speciální učebnice, zájmové kroužky v odpoledních hodinách, kde by se mohli potkávat i s dětmi bez postižení....
To by jim pomohlo k uplatnění ve společnosti mnohem více, než současná stupidně koncipovaná inkluze a možná, že by to bylo i méně nákladné.

tyrjir řekl(a)...
8. dubna 2016 11:43  

,Titulní stránka ⁄ Ministerstvo ⁄ Pro novináře ⁄ Tiskové zprávy ⁄ Ministr školství: Den vzdělanosti je oslavou...
MINISTR ŠKOLSTVÍ: DEN VZDĚLANOSTI JE OSLAVOU CELÉHO RESORTU

Sedmý dubnový den je v českém kalendáři veden jako Den vzdělanosti a je rovněž oficiálně významným dnem ČR. Ne náhodou. Dnešní datum je totiž úzce spjato se vznikem Univerzity Karlovy v roce 1348, první školou svého druhu ve střední Evropě. Karlova univerzita má po celou dobu své existence, tedy již bezmála 700 let, obrovský vliv na české školství. Stejně jako ostatní vysoké školy v České republice rozvíjí vzdělanost, kterou má připomínat právě dnešní datum. Poděkování si dnes zaslouží hlavně pedagogové, kteří mají nelehký úkol své žáky a studenty nadchnout k touze vědět víc. Nesmíme ale zapomínat ani na nepedagogické pracovníky škol, bez kterých by školství nemohlo fungovat. Žákům a studentům všech věkových kategorií k tomuto dni přeji, aby je touha poznávat nikdy neopustila. Vzdělání je trvalou hodnotou, kterou nám nemůže nikdo vzít.


Řekl ministr Chládek někdy v roce 2014 nebo 2015. Text ze stránek MŠMF není, jako mnohé jiné, datovaný a odkaz je zakončen podivnými xxxx:

http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/xxxx

Myslím, že informační gramotnost a argumentační poctivost MŠMT je dost mizerná. Vede to myslím i k nedorozuměním a k důvodným pochybnostem, co že to vlastně chce MŠMT se vzděláním v Česku udělat. Opravdu nemůže chuť a příležitosti k dobrému vzdělávání občanům Česka, pedagogům a žákům, nikdo vzít? Například jeho dogmatickým přemalováváním narůžovo?

J.Týř

Viz též
http://www.ceskaskola.cz/2016/04/prectete-si-rodice-zakladaji-vlastni.html
http://www.ceskaskola.cz/2016/04/ucitele-spustili-web-kterym-hlidaji.html
http://www.ceskaskola.cz/2016/04/jiri-tyr-kdo-jak-przni-ceske-skolstvi.html

tyrjir řekl(a)...
8. dubna 2016 12:27  

Proč paní ministryně nezajistila, aby do šablon pro čerpání dotací v ZŠ a MŠ přišlo víc peněz?

Učitelé se budou pachtit kolem šablon mnoho hodin za mizernou mzdu a škola si pak třeba vybaví PC učebnu nebo koupí dotykové tabule - Bude to zase takhle? Tři tisíce Kč na žáka je myslím opravdu směšně málo. Kdyby do těch šablon šlo 5x 10x víc peněz, by lo by to myslím v pořádku. To by se ale pak asi nedostalo dost tučné sousto na různé jiné grantožrouty...

Viz
http://www.ceskaskola.cz/2016/04/sablony-pro-inkluzi-v-ms-zs-podivejte.html

Miloslav Novotný řekl(a)...
9. dubna 2016 0:36  

Paní Valachová, den vzdělanosti je připomínkou výročí založení pražské univerzity Karlem IV. Čin ojedinělý v tisíciletých dějinách českého státu. Váš Hold k tomuto dni, v němž se chválíte za hrst drobných a uzákonění bezperspektivnosti učitelského povolání, pouhé to zástěrky k odvedení pozornosti od inkluzivního šílenství, je patetický vychloubačný pokus zastřít dnes již zřejmou skutečnost, že jste srozuměna a ztotožňujete se s úkolem v cizím zájmu prosadit likvidaci českého speciálního školství se stoletou tradicí, které příliš vyčnívá ve zglajchšaltovaném evropském kontextu. Vám nejde a nikdy nešlo o vzdělanost. Jen boříte, co neznáte a snažíte se stavět, co neumíte. Prachy z EU dotací pro vaše chlebodárce a našeptávače je to jediné, oč jste vy, dnešní vládci Zemí koruny české, 668 let po králi Karlovi IV. schopni usilovat.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.