Reakce ministryně Valachové k práci ombudsmana MŠMT

čtvrtek 3. března 2016 ·

 Ministryně školství Kateřina Valachová reaguje na vyjádření představitelů České středoškolské unie, zejména jejího předsedy Štěpána Kmenta, k práci školského ombudsmana v souvislosti s případem šikany v pražské SPŠ Na Třebešíně.


„Vítám podnět České středoškolské unie k výraznějšímu zapojení školského ombudsmana při řešení problematiky šikany ve školách a zejména zájem studentů o toto ožehavé téma. Již v minulosti jsem avizovala, že právě Česká středoškolská unie je pro mě relevantním partnerem, s nímž chci diskutovat o zapojení samotných studentů do řešení tématu šikany. Jde-li o školského ombudsmana, ráda bych připomněla, že nedisponuje žádnými rozhodovacími kompetencemi, jeho úlohou je zejména být mediátorem při řešení jednotlivých případů, s kterými se na něj obrací veřejnost. Vzhledem k závažnosti případu šikany v SPŠ na Třebešíně a zájmu resortu školství připravit i právní pomoc pedagogům jsem se v posledních dnech tématu věnovala sama velmi intenzivně a ve svých vyjádřeních jsem avizovala, že o chystaných změnách v oblasti prevence šikany ve školách hodlám diskutovat právě se zástupci této unie. V budoucnu bych byla velmi ráda, aby se činnost školského ombudsmana posunula směrem k regionům a konkrétním kauzám,“ řekla ministryně školství Kateřina Valachová.

Případ šikany v SPŠ Na Třebešíně se na ministerstvo školství, tedy ani ke školskému ombudsmanovi, před jeho medializováním, bohužel, nedostal. „V případě, že by mě kdokoli z účastníků informoval, případem bych se okamžitě zabýval. Vzhledem k tomu, že se žáci ani pedagogové školy sami neozvali, nevyvinuli aktivitu, nebylo bohužel možné případ řešit,“ poznamenal ke konkrétnímu případu ombudsman MŠMT Eduard Zeman.

SHRNUTÍ OPATŘENÍ MŠMT PŘI ŘEŠENÍ ŠIKANY VE ŠKOLÁCH A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍCH:


Pokud budete mít zájem obrátit se dotazy ohledně šikany přímo na MŠMT, využijte, prosíme, následující kontakt prevence@msmt.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.