Přečtěte si: Obavy praktických škol. Zvládnou děti běžnou třídu?

neděle 6. března 2016 ·

Praktické školy, které vzdělávají děti s lehčím poškozením, mají obavy. Jejich ředitelé se domnívají, že začlenění jejich žáků do běžných škol tyto děti poškodí. Navíc by praktické školy mohly postupně zanikat. Inkluze prosazovaná ministerstvem školství cílí zejména na lehce mentálně postižené děti, u nichž je diagnóza sporná.


Z článku Jiřího Macha v Novinky.cz vybíráme:

Ředitelka praktické školy v jednom krajském městě varuje, že administrativa při inkluzi bude složitější, protože pro každé dítě bude třeba zpracovat individuální vzdělávací plán. „A to je náročný dokument,“ řekla Právu ředitelka a trvala na anonymitě. Podle ní si běžné školy nedokážou s postiženými dětmi ve třídě poradit.

„Možná se dá začlenit jeden žák do třídy, ale ředitel musí přijmout všechny děti ze spádových oblastí, takže se může stát, že žáků bude 30 a z toho čtyři s postižením,“ řekla Právu.

A kdyby ke každému dítěti přibyl jeden asistent, tak se výuka podle ní rozloží.

1 komentářů:

CatCatherine25 řekl(a)...
6. března 2016 21:10  

Pokud bude vzdělávací program "běžné " základní školy upraven tak, aby odpovídal úrovni základní školy praktické, dříve zvláštní, tak ho s velkou pravděpodobností zvládnou.

Pokud bude vzdělávací program "běžné " základní školy odpovídat schopnostem žáků s průměrnou a nadprůměrnou inteligencí, tak ho žáci s mentálním postižením zvládnout nemohou ani s "hordou" asistentů. To přece dá rozum, nebo ne?

Žádný IVP to nezachrání.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.