Pro a proti: Má smysl hovořit ve školách s dětmi o migrační krizi?

pondělí 15. února 2016 ·

Hosty Tomáše Pavlíčka v pořadu Českého rozhlasu Pro a proti byla starostka Prahy 2 a poslankyně Jana Černochová (ODS) a ředitel programu Jeden svět na školách Karel Strachota ze společnosti Člověk v tísni.

3 komentářů:

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
15. února 2016 v 14:26  

Smysl to má, nenechat je vlivu sluníčkářů, kteří lžou jak když tiskne...

http://video.idnes.cz/?c=A160212_183549_domaci_fer&idVideo=V160213_230501_zpravodaj_mku

http://www.novinky.cz/domaci/394450-vse-co-jsem-popsal-mohu-dolozit-rika-martin-herzan-obvinovany-ze-lzi-o-migrantech.html

poste.restante řekl(a)...
15. února 2016 v 16:39  

Ta otázka má stejnou logiku, jako jestli má smyl s nimi mluvit o elektřině.
Migrační krize je součástí reality našeho světa.
Migrace bude součástí problémů, které naše děti budou muset řešit.
Aspoň budou vědět, kdo jim ty problémy zavařil.

tyrjir řekl(a)...
15. února 2016 v 18:12  

Ano - diskutovat. Viz například dění kolem a výsledky summitů v EU v tomto týdnu. Zajímavá je různost názorů, zájmů a stanovisek i způsoby jejich prosazování (viz např. ČR Plus). Zajímalo by mne, "Co tomu říkají děti":))
J.Týř
PS: Z dlouhodobého hlediska (50 let?) zřejmě dojde k mnohem masovější migraci, než je ta dnešní (neobyvatelnost některých lokalit a zvednutí hladiny oceánu v důsledku oteplování a nedostatku pitné vody, ropný zlom, drancování a zbídačování chudých zemí bohatými atd.). Opravdový multikulturalismus (pokojné soužití a vzájemný respekt různých kultur) vzdělaných lidí bude myslím EU a celá civilizace potřebovat. Dnešní tupý multikulturalismus s ním myslím nemá mnoho společného. PROČ?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.