Přečtěte si: Učitelka rozdávala žákům dotazy pro Zemana. Zhroutila se, zastal se jí Hašek

neděle 7. února 2016 ·

Při svých návštěvách krajů často prezident Miloš Zeman zavítá i mezi studenty, tentokrát to však vzbudilo mnohem více rozruchu než obvykle. Ve Valticích totiž žákům vytiskli otázky předem na papírky, které jim následně jejich vyučující před kamerami ČT rozdávala. Bylo kolem toho pořádné haló. Překvapený byl i Zemanův mluvčí a vystresovaná učitelka skončila v pracovní neschopnosti. Zhroutila se. Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek se jí však zastal.


Z článku Jaroslava Šimáčka v Blesk.cz vybíráme:

Debata s předtištěnými otázkami vyvolala reakce široké veřejnosti. Včetně politiků, především opozičních. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček uvedl, že jeho samotného průběh setkání prezidenta se žáky překvapil. Podobnou situaci prý za tři roky krajských cest prezidenta nezaznamenal, řekl ČTK. Vyloučil, že by žáci dostali otázky na jeho nebo Zemanův popud. Zároveň řekl, že Hrad při dalších podobných akcích udělá vše pro to, aby se podobná situace už neopakovala.

Žáci se však nakonec učitelky zastali. „Měli jsme několik hodin na to, abychom se na diskuzi připravili. Nechtěli jsme si udělat před prezidentem ostudu. Učitelka nám proto pomohla otázky dobře zformulovat. Spatra bychom to neřekli, byli jsme ve velkém stresu,“ řekla iDnes.cz jedna z valtických studentek.

Také podle ředitelky školy se na příjezd prezidenta připravovali žáci společně s učitelkou výuky občanského základu, „v jejíchž hodinách si také sami žáci své dotazy na lístky napsali“.

2 komentářů:

Unknown řekl(a)...
7. února 2016 v 15:13  

Ale nechme již paní učitelku žít, vždyť je to banalita a nafouknutá bublina. Ostatně, politici se mají škole se svými politickými názory vyhýbat jako čert kříži.

Nicka Pytlik řekl(a)...
7. února 2016 v 15:36  

Hrad při dalších podobných akcích udělá vše pro to, aby se podobná situace už neopakovala

Hrad má především udělat vše pro to, aby se už neopakovaly podobné akce.
Což takhle, kdyby se politici začali ptát žáků. A nejen jich...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.