Přečtěte si: Rezignovat nehodlám, řekl ředitel školy, kde se šikanovalo

středa 17. února 2016 ·

Pražský magistrát svolal tiskovou konferenci, na které se vyjádřil k případu šikanované učitelky Střední průmyslové školy Na Třebešíně, která začátkem února zemřela. Ředitel školy sdělil, že nehodlá rezignovat, svoji vlastní chybu necítí.


Z článku Michaely Bůnové v iDNES.cz vybíráme:

„Odmítáme tvrzení, že jsme je chtěli chránit a jejich prohřešky zametat pod koberec, není to pravda,“ dodal. Podle něj byla učitelka, která do školy nastoupila v únoru loňského roku, zdravotně způsobila k výuce.

Bártl, který na škole ve funkci ředitele působí od roku 2006, také uvedl, že rezignovat nebude. Byl by to podle něj podnět pro studenty z celé republiky, kteří by si mysleli, že pokud začnou někoho šikanovat, dovedou tím ředitele k rezignaci.

Bártl s Kubíkovou tvrdí, že se o šikaně dozvěděli poprvé 12. ledna, kdy za nimi přišli studenti, kteří si jednání svých spolužáků natáčeli na videa. Tato videa ale nebyla tak brutální jako ta, co se později objevila na internetu. Bártl odmítl komentovat, co na videích bylo, s ohledem na probíhající vyšetřování.

6 komentářů:

jir řekl(a)...
17. února 2016 v 14:55  

To je morál! Sochu mu postavíme.

jir řekl(a)...
17. února 2016 v 15:07  

"Zároveň podotkl, že pokud by odešel, byl by to podnět pro studenty z celé republiky, kteří by si mysleli, že pokud začnou někoho šikanovat, zbaví se tím ředitele školy, který jim je nepohodlný."
Nelži sakra!

Unknown řekl(a)...
17. února 2016 v 16:10  

Pan ředitel rezignovat opravdu nemusí, jestliže nechce. O tom není pochyb.
Měl by být ovšem okamžitě odvolán z funkce zřizovatelem střední školy.
Jinak to bude nikoli signál pro žáky, ale pro ředitele škol, že jim prostě naprosto všechno.

Unknown řekl(a)...
17. února 2016 v 16:11  

Pardon
Jinak to bude nikoli signál pro žáky, ale pro ředitele škol, že jim prostě naprosto všechno projde.

Unknown řekl(a)...
17. února 2016 v 20:10  

Ještě ho neodvolali?

Nicka Pytlik řekl(a)...
17. února 2016 v 20:22  

V normálním světě by se po takovém selhání čestný člověk zastřelil. Říká se tomu pokání.
Nedokáže ochránit ani vlastní zaměstnance. A co děti, za které nese odpovědnost? Zatím dobrý?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.