Přečtěte si: Nešlo o první případ šikany, tvrdí bývalá vychovatelka z Třebešína

středa 24. února 2016 ·

Marcela Fujáková pracovala dříve jako vychovatelka v domově mládeže, který spadá pod Střední průmyslovou školu Na Třebešíně. Právě na této škole působila učitelka, která po půl roce psychické i fyzické šikany zemřela v nemocnici. Bývalá vychovatelka nyní tvrdí, že nešlo o první případ šikany vyučující na této škole.


Z článku v Lidovky.cz vybíráme:

“Mé předchůdkyni (žáci) klidně řekli: Ty stará ku..., jdi do pí... Ona to trpěla, ale já si to nechtěla nechat líbit,“ popsala své zkušenosti z let 2001 - 2003 vychovatelka Marcela Fujáková deníku MF Dnes. Vulgarismy byly podle ní na denním pořádku. Studenti už tehdy prý přivazovali vyučující prostěradly k postelím, aby nebyli schopni včas přijít na výuku.

Poté, co si stěžovala u ředitele školy, se situace nezlepšila, ba naopak. „Pozvali se mě na vedení, kde seděli i všichni zástupci včetně současného ředitele Františka Bártla. Ředitel spustil na mou adresu monolog plný ponižování,“ dodává Fujáková, která byla následně na podzim roku 2003 propuštěna. K výpovědi údajně nedostala odůvodnění a soud její propuštění shledal za protiprávní, proto se vyučující nakrátko v roce 2005 vrátila. Pak byla vyloučena za nadbytečnost.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.