Přečtěte si: Inkluze? Další zpackaný plán ministryně Valachové

čtvrtek 4. února 2016 ·

Proti všem. Tak zatím vypadá tažení socialistické ministryně školství Kateřiny Valachové ve věci začleňování handicapovaných či jinak znevýhodněných žáků do hlavního vzdělávacího proudu. To, co ministryně označila jako svou prioritu, nezvládá. A je to velká škoda.


Z glosy Vladimíra Baráka v TÝDEN.cz vybíráme:

Toto je, prosím pěkně, hloupost. Inkluze je prospěšná pro všechny - handicapovaní se lépe začlení do většinové společnosti a ti ostatní se naučí toleranci. Je ale smutné, pokud Valachová, o níž se ví, že rozumí snad právě pouze tomuto tématu, není schopna to veřejnosti uspokojivě vysvětlit. Ministryně příliš tlačí na pilu. V zahraničí na západ od nás se k inkluzi směřovalo postupně, dlouhé roky. U nás na to máme pár měsíců. Výsledkem je, že pedagogové nevědí, co je čeká.


1 komentářů:

Unknown řekl(a)...
5. února 2016 v 23:39  

Začínám se bát, že už to nemůže dobře dopadnout.

Články dle data



Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018




Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.



WebArchiv - archiv českého webu



Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.