Kateřina Valachová ke společnému vzdělávání

pondělí 29. února 2016 ·

V záplavě různých reakcí na zavádění společného vzdělávání do škol si možná málokdo všiml, že nová legislativa zavádí také systémovou podporu nadaných žáků. Od 1. 9. 2016 budou mít totiž nadaní a mimořádně nadaní žáci novelou školského zákona garantovaná podpůrná opatření včetně jejich financování.


Vyhláška o vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných navíc rozšíří počty podpořených dětí. Nepůjde totiž pouze o ty mimořádně nadané, ale také o děti nadané. Finanční podpora nadaným i mimořádně nadaným dětem tak bude nově nároková podle přiděleného podpůrného opatření, a to mě velice těší. Toto je skutečný smysl společného vzdělávání. Nabídnout celou škálu podpory všem dětem ve vzdělávání podle jejich skutečných potřeb, podle jejich tempa, aby se navzájem nebrzdily, ale využívaly všech dostupných prostředků pro rozvoj každého jednoho dítěte tak, aby jej vzdělávání bavilo, aby dělalo pokroky a aby bylo šťastné.

Zdroj: Facebook

3 komentářů:

m vanek řekl(a)...
29. února 2016 8:38  

Paní ministryně. Za více než dvacet let ve školství jsem zažil tolik podpůrných opatření. Tak se nedivte, že takovým hezkým slovům nevěřím. Ukažte mi výzkum v České republice, který porovnal výsledky vzdělávání dětí neintegrovaných a integrovaných a který prokazuje jasný přínos inkluze!!!

aknelka.ms řekl(a)...
29. února 2016 9:13  

http://www.novinky.cz/komentare/396174-komentar-inkluze-novorozencu-vaclav-klaus-ml.html

Anonymní řekl(a)...
1. března 2016 16:53  

To je skutečně pravda? Pokud mě paměť neplete, tak právě na nevyváženost podpory žáků s handicapem a žáků nadaných jsme za AŘG v rámci připomínkového řízení upozorňovali. V textu vyhlášky rozhodně nárokovost podpory pro nadané ukotvena nebyla.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.