25. 2.: Debata Jak školy čekají na spolupracující rodiče, kteří nepřicházejí

pátek 12. února 2016 ·

Fórum rodičů pořádá ve čtvrtek 25. února ve spolupráci s Komunitním centrem Kampa komunitní setkání otevřené všem rodičům a dalším zájemcům s debatou na téma Jak školy čekají na spolupracující rodiče, kteří nepřicházejí… a nejde o název pohádky na dobrou noc.


Místo: Kampa, Praha 1, domek KC

Termín: 25. února 2016 od 19 hodin

Hosté diskuse:


  • Petr Chaluš - člen školské rady za rodiče - ZŠ Londýnská, Praha 2
  • Alice Škvárová - místopředsedkyně spolku rodičů - ZŠ Angel, Praha 12
  • Veronika Nurnbergerová - členka školské rady za rodiče - ZŠ K Milíčovu, Praha 11

Otázky do diskuse:


  • Jak je možné, že některé školy dle svých vyjádření čekají na spolupracující rodiče s otevřenou náručí a rodiče nemají zájem, nepřicházejí za učiteli a řediteli náměty na spolupráci.
  • Jak mohu jako rodič podpořit svou školu, aby byla co nejlepším místem pro děti i pro rodiče.
  • Jak pracovat jako rodič ve školské radě (možnost ze zákona podílet se na chodu školy) - zkušenosti z ČR a ze zahraničí.
  • Jak tvořit nezávislé organizace rodičů ve škole nebo obci a neoficiální komunitní aktivity rodičů směrem ke školám.
  • Jak školy mohou a mají podporovat rodiče a děti v podílení se na chodu školy, na učení.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.