Přečtěte si: Studenti chemie „šlapou vodu“. Zákon nám znemožnil práci, říká učitelka

neděle 17. ledna 2016 ·

Výuka budoucích laborantek a laborantů na pražské Střední zdravotnické škole probíhá již druhý týden v provizorním režimu. Nezletilí žáci totiž kvůli novele zákona o veřejném zdraví nesmí používat řadu chemikálií. „Tyto úlohy se nedají nahradit. Máme připravovat studenty na jejich budoucí práci a přitom nemůžeme,“ říká vyučující Iva Obhlídalová.


Z článku Zdeňky Trachtové v iDNES.cz vybíráme:

Děti tedy nezkoušejí prakticky řadu základních úloh, které by student aplikované chemie měl běžně zvládat. „Jsme odborná škola a musíme připravovat studenty pro jejich další práci, což teď nejde“ říká Obhlídalová.

Zatím to vyučující řeší tak, že studentům zadávají těch několik málo úloh, které mohou provádět i nezletilí. Tento stav bez použití „zakázaných“ chemikálií je však podle Obhlídalové udržitelný maximálně měsíc.

V jiné třídě, kde je smíšený kolektiv sedmnáctiletých a osmnáctiletých, provádí inkriminovaná cvičenou pouze plnoletí studenti a studentky, ostatní přihlížejí. „Nemůžeme dodržovat školní vzdělávací program, tím pádem ani rámcový vzdělávací program. Nevím, jakým způsobem budeme pokračovat dál, pokud nedojde ke změně,“ říká Obhlídalová.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.