Přečtěte si: Města a obce budou muset zajistit místa ve školkách i pro čtyřleté a tříleté děti

čtvrtek 14. ledna 2016 ·

Od příštího roku měly mít všechny čtyřleté děti nárok na místo ve školce, o dva roky později i děti tříleté. Tak to slibovala ministryně školství Kateřina Valachová. Jenže do zákona se dostala pouze přednost před ostatními dětmi – tedy jen těmi dvouletými. Zajištění místa ve školce i pro mladší než pětileté děti tak nebude stoprocentní, kritizovala ministerstvo Česká ženská lobby. Ministryně ve čtvrtek slíbila, že nárok zajistí tím, že obce a města budou mít povinnost zajistit místo pro každé dítě.


Z článku Markéty Hronové v Aktuálně.cz vybíráme:

Čtyřleté děti od roku 2017 a tříleté o rok později budou mít nárok na místo v mateřské škole. Ministerstvo školství se chystá prostřednictvím poslance ČSSD Petra Kořenka podat pozměňovací návrh, který tuto povinnost zadává zřizovatelům školek, tedy obcím a městům.

Teď totiž hrozí, že když školka nebude mít dostatečnou kapacitu, rodiče do ní tří- nebo čtyřleté děti stejně nebudou moct dát. Strach, že své dítě do školky neumístí a nebudou se moct vrátit do práce, by tak rodičům zůstal, upozorňovaly neziskové organizace v čele s Českou ženskou lobby.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.