Novoroční anketa České školy: odpovídá Zdeněk Bělecký

sobota 9. ledna 2016 ·

Mgr. Zdeněk Bělecký je ředitelem Základní škola Meteorologická a Mateřské školy Montessori v Praze 4 - Libuši.


Jaké jsou tři největší problémy českého regionálního školství

  1. Realizace souběžně neproveditelných cílů (např. inkluze v selektivním systému nebo tlak na výkony při extrémně liberálním právním postavením žáků, rodičů a municipalit oproti postavení škol a učitelů).
  2. Nedostatek peněz, plýtvání penězi na nesmysly (např. dotační programy pro neziskovky nebo obědy zdarma).
  3. Podmínky pro vzdělávání a získávání nových kvalitních učitelů (špatná pregraduální příprava, absence sociálních programů, omezující právní předpisy, nízké platy...).

Jak hodnotíte průběh přípravy společného vzdělávání?

"Připravuje" se něco, o čem všichni ví, že to nemůže fungovat.

Jaký je váš názor na povinný předškolní ročník v mateřské škole?

Zbytečný a hloupý nesmysl.

Jaký je váš názor na jednotné přijímací zkoušky na maturitní obory středních škol?

Zkoušky si má dělat každá škola sama podle svého.

Zúčastněte se také novoroční ankety České školy!

1 komentářů:

Pavel Doležel řekl(a)...
13. ledna 2016 v 13:15  

Co to je "sama podle svého"? Škola není živá. Myslíte ředitel sám podle svého? Ale on není majitelem té školy. Platíme ho z našich daní. Tak proč by měl rozhodovat zrovna on? Ne, ve vzdělávání nefunguje demokracie. Stejně jako ve zdravotnictví. Nemůžeme se tvářit, že vše jo otázkou volby, protože svět se řídí nějakými pravidly a ne všechny jeho hypotetické stavy mohou existovat zároveň.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.