Novoroční anketa České školy: odpovídá Jiří Kuhn

úterý 5. ledna 2016 ·

RNDr. Jiří Kuhn je ředitelem Gymnázia Nymburk od září 1993 a od roku 2010 vykonává funkci předsedy Republikové rady Asociace ředitelů gymnázií České republiky.Jaké jsou tři největší problémy českého regionálního školství?

  1. fatální absence cílené podpory výchově elit
  2. platy učitelů a s tím související marná snaha o přitáhnutí perspektivních mladých lidí k učitelství a postupující feminizace v naší profesi
  3. dlouhodobé celkové podfinancování resortu a spoléhání státu na to, že si školy pomohou tzv. evropskými penězi

Jak hodnotíte průběh přípravy společného vzdělávání?

Jakou přípravu máte na mysli?

Jaký je váš názor na povinný předškolní ročník v mateřské škole?

Pokládám to za zbytečné, resp. za chybu, který se bohužel stává v současnosti standardem - přijímání plošných opatření, kterými se řeší problém(?) velmi malé části populace. Stejně jako např. obědy pro žáky zdarma.

Jaký je váš názor na jednotné přijímací zkoušky na maturitní obory středních škol?

Přijímací zkoušky v aktuální podobě nahrazují kontrolu výstupů ze ZŠ. Střední školy je za současných podmínek k rozhodování o tom, koho přijmou a koho ne, vůbec nepotřebují. Důvod je jednoduchý - naprostá většina středních škol stejně přijímá všechny reálné uchazeče.

Zúčastněte se také novoroční ankety České školy!

1 komentářů:

Unknown řekl(a)...
6. ledna 2016 v 0:21  

panebože,za co...?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.