Pedagogové středních škol mohou být odměněni za svou práci při přípravě talentovaných žáků ve školním roce 2014/2015

čtvrtek 1. října 2015 ·

Od 29. září 2015 mají ředitelé středních škol, kteří se přihlásili do programu Hodnocení žáků a škol podle výsledků v soutěžích v roce 2015 - Excelence středních škol 2015 možnost zažádat o finanční odměnu pro své pedagogy, kteří se věnují talentovaným žákům.


Uzávěrka pro podání žádostí je 27. října 2015. O dotaci je možné žádat v elektronické databázi přístupné na adrese excelence.nidv.cz. Systém je nastaven tak, že si každá škola vygeneruje a vytiskne již kompletně vyplněnou žádost, v níž jsou uvedeny veškeré požadované údaje o dosažených výsledcích žáků dané školy (jméno, příjmení, rok narození, získané body i kategorie soutěže). Do žádosti jsou zahrnuty vybrané soutěže na úrovni krajských, ústředních a mezinárodních kol. Tuto žádost ředitel školy podepíše a zašle na adresu MŠMT, odbor 51, Karmelitská 7, Praha 1. Obálku je vhodné nadepsat (není podmínkou) "Excelence 2015". Na žádosti zaslané po datu 27. 10. 2015 nebude brán zřetel (rozhodující je razítko pošty).

Program umožňuje evidovat výsledky téměř 12 tis. žáků z cca 1 300 středních škol ve více než 700 výsledkových listinách. Program klade důraz na odměňování pedagogů, kteří se věnují talentovaným žákům v přírodovědných a technických oborech a předmětech. Finanční prostředky programu jsou určeny pouze na mzdy pedagogů, kteří se podíleli na vzdělávání žáka v hodnoceném oboru.

Více informací je k dispozici na: www.msmt.cz/mladez/program-excelence-strednich-skol.

4 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
1. října 2015 v 0:58  

A jak se dá zjistit, do jaké míry se na úspěchu žáka v soutěži promítá působení učitele.

Nicka Pytlik řekl(a)...
1. října 2015 v 1:00  

A co je pro učitele náročnější. Pracovat s žákem talentovaným, nebo netalentovaným?

Josef Soukal řekl(a)...
1. října 2015 v 10:28  

Učiteli a školo, hledejte si talenty, vyplatí se to. Pěkně to ladí s inkluzí.
Učil jsem leckoho bystrého, ale osobně bych se styděl říci si o peníze za jeho nadání a práci. A pokud jsem se někomu více věnoval, je tu ředitel s fondem odměn (prosím berme to jako princip, nehleďme na to, že v reálu to bývá všelijaké).

Nicka Pytlik řekl(a)...
1. října 2015 v 12:53  

Ty peníze mají směřovat za těmi talentovanými žáky. Za žáky, kteří bez ohledu na mnohdy opovržlivé přezírání svými vrstevníky pracují na svém rozvoji. Peníze ve formě vybavení, kurzů, studijních pobytů a podobně.
Osobně se přednostně věnuji žákům z opačného konce spektra, pokud o to stojí samozřejmě. Necítil bych nějakou svoji mimořádnou zásluhovost za tom, že se mi shodou okolností ve třídě sešli výrazní talenti.
Je to celé nějaké prapodivné. Žeby nám tu přece jen někde prosakovalo ono zavrhované zaměření na výkon? Asi jak kdy, a jak kde.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.