Ve Škole 21 studenti spolurozhodují o podobě studijního programu

středa 2. září 2015 ·

Druhým rokem pokračuje projekt, který vysokoškolským studentům nabízí to, co jim jejich mateřské fakulty neposkytují. Příležitost najít, co je v životě opravdu zajímá.


Po třech zkušebních trimestrech, které proběhly v loňském školní roce, vyhlašuje iniciativa Škola 21 dvousemestrální studium pro rok 2015/ 2016. Ukázkové hodiny, jakožto i diskusně laděné pondělní večery přístupné i novinářům můžete navštívit během září.

Původním záměrem Školy 21 bylo nabídnout studentům program, který by jim doplnil dovednosti, které jim jejich domácí fakulty nenabízejí. Během prvního zkušebního roku, kdy školou prošlo zhruba padesát studentů, se ukázalo, že zájem o podobné studium mají hlavně ti, kteří se zabývají pedagogikou a obecně přemýšlením o komunikaci a vzdělávání. Tomu jsou nově přizpůsobeny i tři vzdělávací programy druhého ročníku školy. V pedagogickém modulu studenti najdou nabídku kurzů, které ukazují jak učit, vychovávat či vést lidi partnersky a vědomě. Rozvojový modul nabízí možnost sebereflexe a hledání svých silných stránek. Jazykové kurzy ve Škole 21 nabízejí možnost učit se jak jazyku, tak i objevovat mentalitu a kulturu, která je v jazyku obtisknuta.

Během září může veřejnost přijít do Vily Flora (Vlašimská 13, Praha 2) na čtyři setkání, kde budou lektoři nabízet ochutnávky svých kurzů. Začínáme 7. září večerem s Pavlem Kraemerem, který představí kurz Hry intuitivní pedagogiky.

Na tato setkání bude navazovat série ukázkových hodin. Přesnější informace na www.skola21.com.

Jan Kysela, zakladatel iniciativy Škola 21, řekl: „Naši studenti nejvíce na Škole 21 oceňují otevřený dialog, partnerství mezi lektory a studenty a možnost spoluutváření školy. A také to, že jdeme za hranice obvyklého pojetí jednotlivých předmětů. Například jazykové kurzy u nás nejsou jen výukou jazyka, ale snahou vnímat skrze něj kulturu a způsob přemýšlení.“

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.