EDUin: Práce v Extra třídě podporuje manuální zručnost i sociální dovednosti, školy se mohou hlásit do dalšího ročníku!

čtvrtek 10. září 2015 ·

Spolupracovat, hledat cestu z problému, mluvit s úřady a něco sami postavit nebo vyrobit, to vše se mohou žáci v programu naučit. Záleží na jejich fantazii a motivaci.

Právě probíhá přihlašování do čtvrtého ročníku programu Extra třída, který školám nabízí EDUin ve spolupráci s Nadačním fondem Tesco. Po třech předchozích ročnících už můžeme pojmenovat konkrétní benefity, které školám, kromě finanční podpory, program nabízí. Daří se aktivizovat žáky sedmých až devátých tříd základních škol, jejichž motivace pro školní práci jinak bývá leckdy velmi slabá. Žáci podle slov učitelů oceňují především možnost vymyslet projektový záměr sami, získat na něj peníze a hospodařit s nimi. Podívejte se na šest krátkých video spotů z loňského ročníku.

Krátká videa šesti loňských Extra tříd:Třída neslyšících dětí připravila odpoledne pro veřejnost

Třída z Ústí nad Labem se rozhodla zrekonstruovat školní knihovnu tak, aby se z ní stalo místo, které bude žáky vyhledávané, kde si budou nejen rádi číst, ale kde se budou i rádi setkávat. Videoklip ZDE.

Třída z Jičína vytvořila interaktivní naučnou stezku, která je doplněna hrami a různými aktivitami, videoklip ZDE.

Třída neslyšících dětí z Prahy se rozhodla prolomit bariéru mlčení ve vztahu ke slyšící většině a uspořádala odpoledne, během kterého se žáci pokusili ozřejmit obecné stereotypy o neslyšících a jejich životě, videoklip ZDE.

Třída z Březové vytvořila naučnou stezku s využitím online technologií, videoklip ZDE.

Třída z Josefova Dolu uspořádala mezigenerační setkání ve formě výtvarných dílen, která podporovala spolupráci se seniory, videoklip ZDE.

Třída z Nového Města na Moravě natočila video medailonky s válečnými veterány, vernisáž výstavy portrétů podpořila flash mobem na náměstí Nového města na Moravě, videoklip ZDE.

Do programu Extra třída se jednotlivé třídy mohou registrovat již nyní, datum uzavření registrací, které předpokládá i zpracování projektu v projektové kanceláři je 9. 11. 2015. Registrovat se školy mohou ZDE.

Iva Tahová, koordinátorka programu Extra třída, řekla: „Díky zkušenostem získaným v rámci projektů Extra třídy žáci již vědí, že není nemožné naplňovat svá přání, své představy a plány. A dokážou to poté i v budoucnosti. První pozitivní zkušenost totiž podporuje chuť něčeho v životě dosáhnout.“

Program Extra třída probíhá už čtvrtým rokem ve spolupráci EDUin a Nadačního fondu Tesco. Je určen pro žáky 7. až 9. tříd a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Za první tři roky bylo rozděleno 1. 923.537 Kč a do programu se zapojilo 78 tříd z celé České republiky.

1 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
11. září 2015 v 14:25  

Super anti kontra multi extra unikátní

Superanticontramultiextraunikátní - tohle strašné slovo není vůbec protistátní,
když je řekneš, otevřou ti dveře všichni vrátní - superanticontramultiextraunikátní.

S tím slovem projel skoro celý svět a každý na to řek,
Je vidět, že jste alfabet a mudrc na svůj věk,
když pistolníku z Texasu jsem takhle složil hold,
on zvedl ruce v úžasu a zahodil svůj kolt.

Superanticontramultiextraunikátní - tohle slovo nahradí ti jiných aspoň pět,
že nemá smysl, nevadí, ten nemá spousta vět,
i s tímhle slůvkem šetři však a raději se kroť,
já řek je dívce jenom tak a z dívky je má choť.

----------
Viz E. Pilarová, M. Chladil, J. Mayer na
https://www.youtube.com/watch?v=Y7h3tGK_2bM

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.