Bohuslav Sobotka: Do funkce ministryně školství navrhuji Kateřinu Valachovou

pátek 5. června 2015 ·

Dnes jsem prezidentovi republiky předložil návrh, aby do funkce nové ministryně školství, mládeže a tělovýchovy jmenoval paní Kateřinu Valachovou, která v současné době pracuje jako náměstkyně pro legislativu ministra Jiřího Dienstbiera. V konečném důsledku jsem se rozhodoval mezi dvěma nestranickými kandidáty, z nichž oba disponovali výbornými předpoklady pro to, aby ve funkci ministra školství uspěli.


Paní Valachová má zkušenosti z práce v kanceláři ombudsmana, zná velmi dobře prostředí v Parlamentu a více než rok byla klíčovou součástí přípravy většiny vládních návrhů zákonů, včetně těch, které předkládalo ministerstvo školství. Znám ji jako vzdělaného, dynamického a velmi pracovitého člověka, který má jasnou představu jak o odborném týmu, se kterým zajistí dobré fungování ministerstva školství, tak o úkolech, které po odchodu ministra Chládka leží před novým vedením úřadu.

Od nové ministryně proto čekám, že v krátké době stabilizuje personální situaci na ministerstvu a bude se soustředit na plnění vládního programu v oblasti školství. Prioritou je prosadit v Parlamentu již předloženou novelu zákona o vysokých školách, připravit reformu financování regionálního školství, zajistit viditelný pokrok v oblasti inkluzivního vzdělávání, zahájit rychle čerpání nových evropských fondů, zlepšit fungování technického a středního odborného školství v návaznosti na potřeby trhu práce a dokončit novou koncepci financování českého sportu.

Bohuslav Sobotka, předseda vlády ČR

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.