Přečtěte si: Tablety zdarma do škol? A pro žákyně poníka s mašlí

středa 6. května 2015 ·

Všechny děti dostanou od ministerstva školství tablet a když to jen trochu půjde, dostanou navíc „čip“ na bezpečnost. Tablet populisticky míří na nejnaivnější voličské skupiny a znamená dobrou příležitost pro dodavatele IT a jejich divize pro „veřejný sektor“.


Z článku Václava Klause ml. v Novinky.cz vybíráme:

Větší hardcore je bezpečnostní čip monitorující dítě. Možná se mnou nebudete souhlasit, ale mně se z takových věcí dělá špatně. Nejde o to, že žádné bezpečnosti to v ničem nepomůže. Známé firmy Horáček s Pažoutem nebudou mít u sebe ani žákovskou, ani čip. Ale svědomitá maminka bude v autě sledovat, zda dítě dorazilo od školních dveří do třídy (proč by nedorazilo?). Pokud se maminka tak bojí – normálně přece vodí prvňáčka až do třídy, protože maminka je lepší než čip. Pokud bude celý systém funkční jako třeba „přenos ředitelských dat školní matriky na MŠMT“, pak dostane každý den 50 rodičů infarkt z hrůzy, že se jim ztratilo dítě. Klid – jen se aktualizoval systém a zítra bude zase funkční. Jak systém dítě ochrání a v čem?

3 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
6. května 2015 v 0:33  

Ano! Ano!! Ano!!!

mirek vaněk řekl(a)...
6. května 2015 v 13:22  

Ministerstvo je opět 5 let pozadu. Dnes žáci používají chytré mobily. Takže za 5 let bude akce Chytré mobily do škol? Kdo vyhraje výběrové řízení?
Proč nedáte peníze ředitelům, aby mohli rozhodnout co potřebují?

Eva Adamová řekl(a)...
6. května 2015 v 16:08  

3 000 škol se dle Chládkových slov přihlásilo o příspěvek na zabezpečení škol. Budiž tedy spravedlivě potrestané školy, které už zabezpečovací systém mají a zaplatily ho z peněz na provoz, které mohly využít jinde. Neměly by ty peníze jen tak náhodou dostat všechny školy?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.