Frajer Jiří Ježek, paralympijský vítěz v cyklistice, napsal svůj příběh

čtvrtek 7. května 2015 ·

Nakladatelství XYZ vydalo jedinečnou publikaci Frajer, která fascinujícím způsobem přibližuje čtenářům životní příběhem Jiřího Ježka (1974), nejúspěšnějšího hendikepovaného cyklisty paralympijské historie a jednoho z nejznámějších českých sportovců současnosti. Kniha Frajer je inspirativním příběhem mladého muže, který si přes těžký úraz v dětství (v jedenácti přišel o nohu) dokázal splnit svůj sen, stát se profesionálním sportovcem.


Ve své dosavadní kariéře získal Jiří Ježek vedle zlatých paralympijských medailí a titulů mistra světa či Evropy také uznání v profesionálním pelotonu zdravých. V roce 2013 byl pozván jako oficiální předjezdec časovky na Tour de France.

První vydání knihy Frajer se objevilo na knihkupeckých pultech už před sedmi lety. V životě Jiřího Ježka se od té doby odehrála spousta významných událostí, díky nimž bylo k původnímu textu možné připsat nové kapitoly. „Věřím, že knížka udělá radost všem mým fanouškům. Rozšířená o nádherné momenty dalších sportovních úspěchů, zkušenosti z profesionální cyklistiky, bolest a dřinu náročného tréninku i málem osudový pád kopíruje kniha mé zážitky a zkušenosti. Je to poděkování všem, kteří mi na mé cestě pomáhají. Pokud v něm někdo najde alespoň malou inspiraci pro svou vlastní životní cestu, bude to pro mě ta největší odměna,” říká Jiří Ježek.

Původně měla kniha vyjít k cyklistovým čtyřicetinám, na podzim 2014. Zasáhl však osud. Na mistrovství světa v americkém Greenville (srpen 2014) utrpěl Jiří velice vážné zranění a datum vydání muselo být odloženo. Kromě časové prodlevy tak do knihy nečekaně vstoupila další kapitola. Kniha Frajer proto vychází až nyní. Možná symbolicky. Letos je tomu třicet let od chvíle, kdy Jiří Ježek přišel v dětství o nohu a dvacet let od začátku jeho bohaté sportovní kariéry.

Knihu se slevou přímo od vydavatele zakoupíte na www.albatrosmedia.cz

Prolistujte si ukázkovou kapitolu:

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.