E-kniha pro vás: Rozvoj předmatematických představ dětí předškolního věku - metodický průvodce

pondělí 4. května 2015 ·

V roce 2014 zahájila Jednota českých matematiků a fyziků práci na projektu "Manipulativní činnosti jako prostředek pro rozvoj předmatematických představ dětí předškolního věku", projekt bude ukončen 30. června 2015. V Rámcovém vzdělávacím programu pro předškolní vzdělávání (RVP PV) není matematická výchova zařazena jako samostatná vzdělávací oblast, je začleněna především do oblasti Dítě a jeho psychika. Obecné principy a myšlenkové procesy (třídění, porovnání, přiřazování, uspořádání apod.) se však objevují i v dalších vzdělávacích oblastech.


Pro pedagogy PV je proto velmi obtížné přenést závazný obsah přímo k dětem tak, aby byl jasný dopad na jejich vzdělávání. Proto je třeba poskytnout pedagogům zcela konkrétní návody a doporučení jak v této situaci postupovat, optimálně prostřednictvím jejich kolegů, kteří jsou zárukou využitelnosti získaných poznatků v praxi. V rámci projektu byl odborníky z řad matematiků, pedagogů a psychologů proškolen lektorský tým aktivních pedagogů předškolního vzdělávání z celé České republiky.

V průběhu roku 2014 byla v rámci projektu připravena originální publikace Rozvoj předmatematických představ dětí předškolního věku (editoři E. Fuchs, H. Lišková, E. Zelendová), kterou vám zde v plném rozsahu předkládáme.

Projekt je financován z ESF a ze státního rozpočtu ČR.

Ke stažení:

Rozvoj předmatematických představ dětí předškolního věku - metodický průvodce

Přílohy p. Kroulíkové: přílohy 1. částpřílohy 2. část.
0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.