2. 6.: Diskusní setkání na téma Opravdu směřujeme v maturitě k 50 % neúspěšných?

čtvrtek 28. května 2015 ·

Centralizační snahy v kombinaci s povinnou matematikou logicky povedou ke stále rostoucímu počtu neúspěšných u maturity. Je to ale pořád ještě problém "líných" studentů, nebo i problém vzdělávacího systému? Co se v současném modelu maturity osvědčilo a co už méně.


Místo: Skautský institut, Staroměstské nám. 4, Praha 1.
Termín: úterý 2. června 2015 od 17 do ­19 hodin.

Hlavní diskutující:

  • Jiří Zíka, ředitel CERMAT,
  • Jiří Růžička, ředitel Gymnázia J. Keplera,
  • Milan Vorel, ředitel Střední odborné školy Hostivař.

Každé první úterý v měsíci AKVÁRIUM v EDUpointu

Diskusní setkání otevřené všem, kteří mají zájem se dozvědět něco nového z oblasti vzdělávání. Chceme propojovat akademiky, učitele, zástupce neziskovek, byznysu, státní správy a samosprávy. Diskuse má specifický formát tzv. Akvária, ve kterém se diskutuje uvnitř kruhu a ostatní mají možnost naslouchat a případně vstupovat do diskuse v rámci pravidel. Jde o uspořádání zvyšující efektivitu a přehlednost debaty.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.