Nezisková organizace EDUkační LABoratoř představuje novinku na podporu digitalizace v předškolním vzdělávání, odbornou metodickou příručku Školka hrou

čtvrtek 28. května 2015 ·

V rámci Programu podpory digitalizace škol přichází nezisková organizace EDUkační LABoratoř s novinkou pro předškolní vzdělávání. Jedná se o odbornou metodickou příručku Školka hrou pro učitele mateřských škol s možností využití digitálního edukačního obsahu a interaktivních metod.


Odborná metodická příručka Školka hrou byla zpracována s ohledem na Rámcový vzdělávací program pro předškolní vzdělávání. Obsahuje množství podnětů k činnostem v souladu s nejnovějšími požadavky a trendy moderní výuky. Školka hrou nabízí netradiční náměty, ve kterých je možné využít digitální edukační obsah pro předškolní vzdělávání Krok za krokem, Hravá slovíčka, Příprava na školu a angličtina Nicole and Tommy v kombinaci s klasickými a běžně používanými učebními pomůckami a to jak v mateřské škole, tak i venku. Výhodou metodiky je jednoduchý kódový systém, který umožňuje flexibilní propojení klasických postupů výchovně-vzdělávací činnosti s digitálním edukačním obsahem. V publikaci je množství odkazů na inovativní edukační aktivity zaměřené na rozvíjení poznání na téma LÉTO. Učitelům metodika napomůže hravou formou připravit děti předškolního věku na vstup do základní školy.

„Je to ojedinělá publikace určená pedagogům mateřských škol, kteří jsou otevřeni novým trendům předškolního vzdělávání. Její největší předností je, že učitel nemusí v IT dovednostech vynikat, a přesto se informační technologie mohou stát součástí jeho každodenní práce s dětmi. Hodnotným počinem této publikace je také cílené plánování vzdělávacích aktivit do odpoledního programu, protože Rámcový vzdělávací program pro předškolní vzdělávání důrazně pracuje s promyšleným využíváním celodenních situací k podpoře rozvoje dítěte,“ uvedla PhDr. Zora Syslová, PhD., z Katedry primární pedagogiky Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity Brno.

Jedním z cílů v rámci projektu Školka hrou je zřízení Metodických center pro předškolní vzdělávání ve všech regionech České republiky. Hlavní činností center budou školení, workshopy a metodická pomoc mateřským školám v kraji.

„Rozšíření našich aktivit směrem k předškolnímu vzdělávání je logickým krokem na základě zpětné vazby od učitelů. Učitelé sami cítí potřebu zdokonalovat se v IT kompetencích nejen po uživatelské stránce, ale především po stránce didaktické. Moderní technologie přirozeně obklopují děti od útlého věku a stávají se běžnou součástí jejich života. Na nás dospělých je, abychom s nimi děti naučili smysluplně zacházet. Proto přicházíme s metodickou příručkou Školka hrou, která nabízí široký záběr témat ze všech oblastí Rámcového vzdělávacího programu doplněných o řadu didaktických poznámek a tipů z praxe, jak s dětmi v hravé atmosféře objevovat svět i za pomoci moderních technologií,“ říká Miluše Vondráková, koordinátorka projektů pro předškolní vzdělávání.

2 komentářů:

BoBr řekl(a)...
28. května 2015 v 12:05  

Neměla by být součástí takovéhoto sdělení i informace, jak lze tu skvělou příručku navádějící učitele k používání konkrétního placeného obsahu získat?

Pavel PEŠAT řekl(a)...
29. května 2015 v 21:19  

http://www.edulab.sk/fileadmin/user_upload/edulab/documents/skolka_hrou_ukazka.pdf

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.