Josef Soukal: Projekt PRO ČTENÁŘE

pondělí 23. března 2015 ·

Stránky Asociace středoškolských češtinářů budou nadále otevřeny tématům a aktivitám přesahujícím oblast středoškolské výuky češtiny. I proto zde představujeme projekt internetového slovníku literárních děl s čítankou, nazvaný PRO ČTENÁŘE, zaměřený jednak na čtenáře dětského, jednak na čtenáře zajímajícího se o literaturu pro děti a mládež. Jeho hlavním cílem je prostřednictvím samostatného webového portálu přinést bližší informace o více než dvou stech padesáti hodnotných knihách, a rozšířit tak povědomí o kvalitní literatuře a současně podnítit a obohatit zejména dětské čtenářství.

Autorem projektu je Josef Soukal. Patronát přijala spisovatelka Iva Procházková.

Základní informace o projektu najdete v článku PRO ČTENÁŘE – nástin projektu, podívejte se na ukázky pilotních hesel:


Další hesla budou publikována průběžně.

Projekt vzniká od loňského léta, naplno by se měl rozběhnout v roce 2016. Nejbližší měsíce budou věnovány aktivnímu sbírání ohlasů na vytvářené materiály. Autoři tedy přivítají jakékoli připomínky či konkrétní náměty od čtenářů těchto stránek.

Nynější prezentace pochopitelně neumožňuje představit projekt v plné jeho šíři. Věříme ovšem, že si projekt získá pozornost těch, které zajímá prostor vymezený pojmy literatura – děti – vzdělávání.

Autorský kolektiv je profesně pestrý a je otevřen všem, kteří by se na realizaci projektu chtěli podílet – literárním vědcům, učitelům všech stupňů škol, knihovníkům atd. Zájemci o spolupráci nás mohou kontaktovat na adresesoukal@ascestinaru.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.