31. 3.: EduFórum: Informatické myšlení pro každého

pátek 27. března 2015 ·

“Informatické myšlení pro každého” otevře diskusi o roli školy, rodiny i neformálního vzdělávání v osvojování dovednosti efektivního řešení problémů s pomocí technologií. Jak můžeme motivovat učitele a děti na ZŠ, SŠ i jejich rodiče k tvořivému užívání technologií? Příspěvky prezentujících nabídnou příklady dobré praxe a nástroje, jak můžeme my sami objevovat svět informatiky a programování v každém věku. Přineste si svůj notebook či tablet a vyzkoušejte, jak může vypadat informatické myšlení pro každého. V části networkingu setkání budeme sdílet, zkoušet, experimentovat.


Prezentace si pro vás připravili:

  • Jiří Vaníček: Rozvíjení informatického myšlení pomocí soutěže Bobřík informatiky. Více naleznete webu www.ibobr.cz.
  • Daniel Lessner: Online učebnice pro výuku informatiky a osvojování informatického myšlení. Online učebnici si můžete prohlédnout zde: ksvi.mff.cuni.cz/ucebnice.
  • Zuzana Kocíková: Tvořivá informatika s Baltíkem. Více na tib.cz/rs.
  • Vítek Ježek: Juniorinternet. Další informace na www.juniorinternet.cz.
  • Bořivoj Brdička: Učitelský spomocník. Více zde spomocnik.rvp.cz.

Anotace jednotlivých prezentací si prohlédněte na časové ose: www.eduforum.cz/casova-osa.

Program EduFóra je připraven za pomoci Jednoty školských informatiků (JSI).

Agenda:

  • 19.00 Úvodní slovo
  • 19.20 Představení se navzájem
  • 19.40 Prezentace projektů
  • 20.30 Networking

Představení projektů proběhne systémem 5/5/5: pět projektů, pět minut na prezentaci a pět na diskusi.

Jádrem akce je jako vždy především následný networking.

Přijďte se setkat s ostatními inovátory ve vzdělávání! (Setkání je zdarma.)

Další informace o EduFóru naleznete na www.eduforum.cz a www.facebook.com/eduforum.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.