16. 4.: Regionální konference - Prevence a rizikové chování u dětí školního věku

pátek 20. března 2015 ·

Ve čtvrtek 16. dubna proběhne konference s názvem Prevence a rizikové chování u dětí školního věku, kterou pořádá Magdaléna, o.p.s. jako partner Kliniky adiktologie 1. LF UK v rámci projektu Vynspi II CZ.1.07/1.1.00/53.0017. Konference se bude konat v pražském Autoklubu ČR. Celodenní program se zaměřuje na aktuální problémy v oblasti primární prevence rizikového chování ve školách, ale i na netradiční témata a formy práce s dětmi ve školách.


„V rámci konference vystoupí přední čeští odborníci na danou tematiku, například Prof. Petr Weiss z oboru sexuologie a psychologie nebo religionista docent Zdeněk Vojtíšek, který se zabývá problematikou sekt. Celkový pohled na primární prevenci ve Středočeském kraji shrne ve svém příspěvku krajský vedoucí oddělení prevence doktor Milan Fára,“ zve regionální odborná vedoucí projektu Helena Fialová.

„Dále chystáme odborné přednášky na aktuální a žádaná témata např. z oblasti bezpečí na internetu nebo interaktivních výukových nástrojů. Pozvání přijali odborníci z organizací Google, E-Bezpečí, EDULAB nebo EDUin. Mezi příspěvky bude možnost navštívit i prakticky laděný workshop storytellingu,“ láká účastníky projektová asistentka Markéta Hodačová.

Konference si klade za cíl otevřít diskuzi o prevenci ve školách, její efektivitě a smyslu, a rozšířit tak obzory všem, kteří se o tuto problematiku zajímají. Připraven bude bohatý catering v atraktivních prostorách přímo naproti Hlavního nádraží v Praze. Konference je určena pro pracovníky škol a školských zařízení či pracovníky organizací poskytujících preventivní aktivity dětem i žákům a vzdělavatele školských preventivních pracovníků ze Středočeského kraje.

Vstup na konferenci je zadarmo díky podpoře Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. Kapacita konference je omezena a je možné se přihlásit na e-mailu: vzdelavani@magdalena-ops.cz.

Pozvánka ke stažení

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.