Zemřel doc. Jaroslav Kalous, PhD.

pátek 20. února 2015 ·

Ve věku 65 let náhle a nečekaně zemřel docent Jaroslav Kalous, PhD., mezinárodní vzdělávací expert, dlouholetý člen redakční rady časopisu Učitelské listy. Působil na Karlově Univerzitě, fakultě pedagogické a fakultě sociálních věd, jeho obory byly vzdělávací politika a management vzdělávání. Byl přesvědčen, že pedagog má svým studentům a studentkám zprostředkovávat i pochopení širších souvislostí života a světa.

S Jaroslavem Kalousem jsme se vídali v posledních letech na různých kulatých stolech a seminářích ke vzdělávání. Vysoce si cením jeho podpory České školy a jeho vlídného hodnocení naší práce. Velmi mne mrzí, že jsem se nemohl zúčastnit jeho dvou přednášek Vzdělávací revoluce a Cíle vzdělávání pro 21. století v cyklu večerů věnovaných inovativnímu vzdělávání ve vile Flora. Doufejme, že videozáznam přednášek bude brzy k dispozici, podívejte se alespoň na krátký videoklip z té první.

Od září do prosince 2010 partnerské Učitelské listy publikovaly jeho krátké sloupky k zamyšlení. Vzpomeňte si na autora při jejich četbě s námi.

Seriál Opice na Titaniku

 1. díl: Potřeba tázání
 2. díl: Naše místo v časoprostoru.
 3. díl: Naše místo v přírodě.
 4. díl: Ke kořenům našeho chování.
 5. díl: Je nás moc.
 6. díl: Gaia.
 7. díl: Co nás řídí.
 8. díl: Informační lavina.
 9. díl: Tragédie obecní pastviny.
 10. díl: Homogamie.
 11. díl: Slepá ulička vývoje.
 12. díl: Otevřená mysl.
 13. díl: Bližní.
 14. díl: Na laně.
 15. díl: Čas.
 16. díl: Láska.

Jan Wagner

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.