Začal nový ročník největší taneční soutěže pro české a slovenské školy The SCHOOL DANCE 2015

úterý 10. února 2015 ·

Po loňském mimořádně úspěšném ročníku taneční soutěže The SCHOOL DANCE byl dnes ve Slovenském národním divadle v Bratislavě vyhlášen již její 4. ročník. Pořadateli jsou nezisková organizace EDULAB a taneční akademie DANSOVIA. „V soutěži The SCHOOL DANCE se podařilo spojit aktivní pohyb žáků formou tance a zároveň efektivní využití moderních IT technologií,“ uvedl Michal Orság, odborný lektor z neziskové organizace EDUkační LABoratoř |EDULAB Česká republika.


Ročník 2015 přináší dvě novinky. Tou první je rozdělení do dvou soutěžních úrovní. Úroveň PRO (profesionálové) je určena základním uměleckým školám, konzervatořím a tanečním skupinám, které se tanci věnují intenzivně. Úroveň AM (amatéři) je pak určena školám, které nemají profesionální ani taneční zkušenosti. Cílem tohoto rozdělení je umožnit amatérským tanečníkům nejen soutěžit, ale také vyhrát.

Letos se bude soutěžit ve dvou kategoriích. Kategorie LOCAL DANCE je známá už z minulého ročníku, v ní mohou školy prostřednictvím různých tanečních stylů prezentovat významné místo, událost, historický monument, osobnost nebo tradici jejich regionu. Cílem je podpořit poznávání regionů České republiky a Slovenska a také jejich prezentace. Záštitu nad kategorií LOCAL DANCE převzal SĽUK – Slovenský lidový umělecký kolektiv.

Druhou novinkou je kategorie MOVIE DANCE. Její hlavní myšlenkou je tvořivé propojení filmu, hudby a tance. Soutěžící mohou libovolným tanečním stylem ztvárnit různé scény z filmů a muzikálů. Záštitu nad kategorií převzal choreograf a režisér Ján Ďurovčík.

Kromě tanečních videí připraví zapojené školy minimálně jeden interaktivní materiál. „Chceme, aby děti využívaly moderní technologie vhodným a kreativním způsobem,“ dodává Michal Orság z EDULAB.

Soutěž The SCHOOL DANCE je určena pro mateřské, základní a střední školy, které se mohou zaregistrovat a od 1. dubna 2015 nahrát svá soutěžní videa. Každá škola se může registrovat pouze jednou a přihlásit může do soutěže nejvíce tři videa, o maximální délce tři minuty. Finále letošního ročníku proběhne opět ve Slovenském národním divadle v Bratislavě za účasti známých osobností. Na vítěze čeká simulátor volného pádu, 1 000 EUR a mnoho dalších hodnotných cen od partnerů soutěže.

Přihláška a informace o soutěži, podmínkách účasti a časovém harmonogramu jsou dostupné na www.schooldance.cz.


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.